Prawo rzeczowe

Seria: Podręczniki Prawnicze
Wydawnictwo: C.H. Beck
9788325519117
Konrad

Wydanie ósme uwzględnia omówienie zmiany ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz fragmentarycznie zmiany ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.beck.pl/akademicka-podreczni...(?)

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.beck.pl/images/okladki/medium/5711.gif

ChicaDeAyer | 2014-10-25
Na półkach: Przeczytane, Prawo, 2014
Przeczytana: 2014 rok

Pod każdym podręcznikiem Becka kieruję peany ku wydawnictwu - ich układ, wyróżniki, systematyka i czytelność przemawiają do mnie najbardziej spośród największych i najpopularniejszych polskich oficyn prawniczych.
I tu nie ma odstępstwa od reguły - podręcznik Gniewka czyta się bardzo dobrze. Wynika to też z samej materii, bo nie jest ona szczególnie zawiła i przepisy są w większości przypadków na tyle oczywiste, że nie potrzeba tu żadnej wykładni (zwłaszcza jeżeli połączy się pewnie przypadki ze znajomością części ogólnej). Bardzo kompleksowa pozycja, ujęta w sposób jak najbardziej zwięzły - wywody autora są ograniczone do minimum, co z pewnością znajdzie grono zwolenników.

Marcin | 2015-06-28
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Przy szacunku dla wiedzy - forma mocno niestrawna.

hquinzell | 2015-05-17
Przeczytana: 17 maja 2015

Książki prawnicze mają to do siebie, że są stworzone w typowym dla siebie języku jak i jest nadmiar tego co można by opisać na kilku kartkach - a zamiast tego jest po prostu 300. Po co? - Moją pierwszą myślą jest to, by po prostu mieć czym zapełnić grubą księgę, która ledwo co mieści się w szafce obok kodeksów. Równie dobrze można sam kodeks wkleić i przyczepić inną okładkę nazywając to wszystko podręcznikiem. Prawo rzeczowe jest opisane zrozumiale - jednak stanowczo zbyt dużo powtórzeń o tym samym co jakieś 10 stron.

| 2013-03-10
Przeczytana: marzec 2013

Prof. Gniewek cytuje przepisy słowo w słowo i w zasadzie na tym opiera się jego podręcznik, bo treści jest niewiele więcej. Trudniejsze w zrozumieniu przepisy nie są ujęte w sposób, który mógłby pomóc w ich zrozumieniu studentom prawa. Praktycznie zero informacji odnośnie wykładni co ważniejszych, bardziej spornych kwestii, tak więc jego przydatność jest bliska zeru.

Konrad | 2012-05-21
Przeczytana: 21 maja 2012

Syntetyczna, zwięzła, napisana dość przystępnym językiem. Mimo iż przeczytane przeze mnie wydanie 8. pochodzi z 2010 roku to jest w większości aktualne (zaledwie kilka zmian, które nie są uwzględnione). Jako podręcznik do nauki oceniam na bardzo przystępny.

Marek Delier | 2018-01-05
| 2017-06-29