Chiński nie gryzie

Wydawnictwo: Edgard
6 (6 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
978-83-7788-069-2
Angelika

CHIŃSKI nie gryzie! to kurs, z którym: - aktywnie uczysz się języka od podstaw, - poznajesz chińskie pismo, - praktycznie trenujesz znajomość gramatyki, - uczysz się gotowych zwrotów konwersacyjnych, - przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo. Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować...

CHIŃSKI nie gryzie! to kurs, z którym:
- aktywnie uczysz się języka od podstaw,
- poznajesz chińskie pismo,
- praktycznie trenujesz znajomość gramatyki,
- uczysz się gotowych zwrotów konwersacyjnych,
- przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka chińskiego na poziomie komunikacyjnym.

Książka (184 str.) opiera się na niezwykle atrakcyjnej metodzie aktywnej nauki języka poprzez rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń. W rozdziałach tematycznych znajdziesz: około 90 najpopularniejszych zagadnień, materiały dla początkujących do nauki pisma, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ćwiczenia, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi. W każdej chwili masz dostęp do umieszczonych na marginesach praktycznych minisłowniczków, a dodatkowo na końcu książki znajdziesz podręczny zbiorczy słownik.

GRATIS płyta CD Audio z nagraniami profesjonalnych lektorów pomaga w nauce poprawnej wymowy oraz ćwiczeniu rozumienia ze słuchu.

Odkryj unikalną metodę aktywnej nauki. Przekonaj się, że chiński nie gryzie!

źródło opisu: http://www.jezykiobce.pl/

źródło okładki: http://www.jezykiobce.pl/

kasandra_85 | 2012-05-26
Przeczytana: maj 2012

Angelika | 2013-01-11
Przeczytana: wrzesień 2012

jak i dorosłych. Nie ma co się dziwić - w końcu taka wiedza przydaje się w wyjazdach za granicę, w kontaktach z osobami innych narodowości, czy też w poszukiwaniu dobrej pracy. Podstawą takiej nauki jest na pewno przyjemny sposób nabywania wiedzy i jej wiarygodne źródło.

Wydawnictwo Edgard ma w swojej ofercie bardzo ciekawą serię Nie Gryzie!, która przedstawia kursy językowe skupione w podręcznikach i na płytach. Postanowiłam wypróbować którąś książkę z tej serii i padło na język chiński. Dlaczego? Od dawna mnie on intrygował i miałam wielką ochotę na zapoznanie go troszkę bliżej. Cóż, okazało się, że wybrałam świetną pozycję na rozpoczęcie mojej przygody z chińskim. To kurs od postaw - dla osób, które dopiero zaczynają, także idealnie wpasował się w moje potrzeby.

Chiński nie gryzie! to nie podręcznik wypełniony monotonnymi wiadomościami, ale książka pełna ważnych zagadnień, wielu ciekawostek, a także całej masy ćwiczeń utrwalających i sprawdzających nabytą wiedzę. Książka dla...

książek: 2044
SEKAi | 2016-01-12

Ta książka zdecydowanie Gryzie - pominął bym tutaj ze jest robiona na masowy styl nauki, jak każdy pseudo poradnik (nauka języka w weekend).

Nauka akurat Chińskiego, w tym przypadku Mandaryńskiego (Putonghua) Dialektu urzędowego. Jest stosunkowo prosta, ale na swój sposób specyficzna, najlepsze opracowania są jednak wydawane przez samych Chińczyków oraz oparte o ich metodologię, podręczniki Anglojęzyczne.

Sam szybko się przekonałem ze kto naprawdę chce zaznajomić się Mandaryńskim (tudzież Kantońskim), musi robić to przez Język Angielski.

Prosty system Sylab oraz nauka Tonów i ich połączeń. To jest podstawa, bez tego ani rusz, zaś takie poradniki mogą służyć jako rozmówki, aby się nie zgubić na wycieczce, albo popisać się wśród znajomych, pismo to juz inna kwestia. Naprawdę zupełnie inna kwestia.

Kachiguri | 2016-08-17
Proszek | 2013-04-14