Chiński nie gryzie

Okładka książki Chiński nie gryzie praca zbiorowa
Okładka książki Chiński nie gryzie
praca zbiorowa Wydawnictwo: Edgard językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Edgard
978-83-7788-069-2

Dla osoby zaczynającej swoją przygodę z jeżykiem chiński ten podręcznik jest strzałem w dziesiątkę. Wszystko wytłumaczone jest po polsku, co pomaga zrozumieć gramatykę , ale również kontekst wykorzystania słownictwa. Jeśli ktoś już umie na poziomie komunikacyjnym chiński to wtedy polecałabym podręczniki angielskojęzyczne.

Ta książka zdecydowanie Gryzie - pominął bym tutaj ze jest robiona na masowy styl nauki, jak każdy pseudo poradnik (nauka języka w weekend).

Nauka akurat Chińskiego, w tym przypadku Mandaryńskiego (Putonghua) Dialektu urzędowego. Jest stosunkowo prosta, ale na swój sposób specyficzna, najlepsze opracowania są jednak wydawane przez samych Chińczyków oraz oparte o ich metodologię, podręczniki Anglojęzyczne.

Sam szybko się przekonałem ze kto naprawdę chce zaznajomić się Mandaryńskim (tudzież Kantońskim),musi robić to przez Język Angielski.

Prosty system Sylab oraz nauka Tonów i ich połączeń. To jest podstawa, bez tego ani rusz, zaś takie poradniki mogą służyć jako rozmówki, aby się nie zgubić na wycieczce, albo popisać się wśród znajomych, pismo to juz inna kwestia. Naprawdę zupełnie inna kwestia.

jak i dorosłych. Nie ma co się dziwić - w końcu taka wiedza przydaje się w wyjazdach za granicę, w kontaktach z osobami innych narodowości, czy też w poszukiwaniu dobrej pracy. Podstawą takiej nauki jest na pewno przyjemny sposób nabywania wiedzy i jej wiarygodne źródło.

Wydawnictwo Edgard ma w swojej ofercie bardzo ciekawą serię Nie Gryzie!, która przedstawia kursy językowe skupione w podręcznikach i na płytach. Postanowiłam wypróbować którąś książkę z tej serii i padło na język chiński. Dlaczego? Od dawna mnie on intrygował i miałam wielką ochotę na zapoznanie go troszkę bliżej. Cóż, okazało się, że wybrałam świetną pozycję na rozpoczęcie mojej przygody z chińskim. To kurs od postaw - dla osób, które dopiero zaczynają, także idealnie wpasował się w moje potrzeby.

Chiński nie gryzie! to nie podręcznik wypełniony monotonnymi wiadomościami, ale książka pełna ważnych zagadnień, wielu ciekawostek, a także całej masy ćwiczeń utrwalających i sprawdzających nabytą wiedzę. Książka dla ułatwienia została podzielona na kilkanaście rozdziałów: o języku i piśmie, wymowa, pierwsze kontakty, kraje i narodowości, liczny i czas, człowiek i rodzina, jedzenie, zakupy, mój dom, mój dzień, sport i czas wolny, podróże, praca. Dodatkowo na końcu znajdziemy ogólny słowniczek chińsko-polski oraz odpowiedzi do zadań.

Podręcznik jest pięknie wykonany. Całość utrzymana jest w przyjemnych odcieniach zgaszonej zieleni, która wprowadza trochę koloru na karty książki. Co jakiś czas pojawiają się zabawne i świetnie wykonane ilustracje, a także urozmaicające naukę tabelki i wykresy. Świetnym dodatkiem jest płytka CD trwająca aż 78 minut, która przydaje się przy wielu ćwiczeniach, pomaga przyswoić wymowę wyrazów oraz ćwiczy rozumienie ze słuchu.

Chiński nie gryzie! to świetny podręcznik z innowacyjnymi i atrakcyjnymi metodami nauczania. Doskonale sprawdzi się u osób dopiero rozpoczynających naukę, dla których będzie ciekawym wprowadzeniem, jak i u "starych wyjadaczy", dla których będzie miłym sposobem na sprawdzenie swoich umiejętności. Jak najbardziej polecam na skorzystanie z tego lub innego kursu z tej serii. Z pewnością się nie zawiedziecie!

[http://moja-biblioteczka-angela.blogspot.com/]

• Posiadam/ sprzedam/wymienię
  • Wymienione
  • SU/stale w użyciu/
  • Półka językowa
  • UWAGA: słaba metodologia

Dodaj cytat z książki Chiński nie gryzie