Dżuan Falun

2007-01-01
978-83-89632-40-1
zespół tłumaczy
falun dafa czikung Chiny

Książka, która mnie fascynuje i denerwuje jednocześnie. Zawiera sporo informacji na temat wewnętrznego rozwoju (typowo na wzór chiński i buddyjski),ale jednocześnie jest niesamowicie sekciarska. Sztuką jest przeczytać ją tak, żeby skorzystać z dobrych rzeczy, które zawiera i jednocześnie nie wpaść w jedną z wielu pułapek zastawionych przez mistrza Li. Polecam odpornym i uważnym czytelnikom.

Ta książka jest trudna, trzeba szczerze to przyznać. Dla kogoś kto wychował się w Europie i nie mając za wiele styczności z Buddyzmem, ciężko będzie te wszystkie obce słowa poukładać sobie w głowie po pierwszym przeczytaniu książki, ale tę książkę można przeczytać wiele razy, tak jak podkreśla jej autor, mistrz duchowy, który publicznie przekazał starożytną metodę kultywacyjną łączącą szkołę Buddy ze szkołą Tao, pod nazwą Falun Dafa(lub też Falun Gong) Opiera się ona o trzy główne zasady: prawda, życzliwość, cierpliwość.Ma ona zapewnić "wzniesienie się" każdej istoty, aby dostąpiła zbawienia. Mistrz Li Hongdży opowiada o sytuacjach z czasów dzisiejszych, odwołuje się także do starożytnych przypowieści. Partia komunistyczna zakazała w Chinach kultywowania tych praktyk, uznając ją zagrożeniem dla systemu. Falun Dafa zostało uznane za sektę a jej członkowie są w sposób okrutny porywani, torturowani a bardzo często zabijani w więzieniach. Autor tej książki był nominowany do pokojowej nagrody nobla. Być może po przeczytaniu tej książki będziesz inaczej patrzył na świat i staniesz się lepszym człowiekiem.

Mam mieszane uczucia po skończeniu czytania tej pozycji. Fascynujące i piękne koncepcje duchowości przeplatane są obietnicami super-mocy dla prawdziwie praktykujących.

• Rozwój
  • Azja