Dżuan Falun

978-83-89632-40-1
falun dafa, czikung, Chiny
religia
jagarkar

W stolicy Chin, wśród najliczniejszego narodu świata, w roku 1996 "Dżuan Falun" była najlepiej sprzedającą się książką. Dżuan Falun_, stanowiąca rdzeń praktyki Falun Dafa, nie jest zwyczajną książką. Wiedza w niej zawarta, będąca do tej pory udziałem nielicznych, jest pełnym obrazem czikung i rzuca całkowicie nowe światło na pojęcie doskonalenia czy kultywowania. Dzięki niej...

Dżuan Falun_, stanowiąca rdzeń praktyki Falun Dafa, nie jest
zwyczajną książką. Wiedza w niej zawarta, będąca do tej pory udziałem
nielicznych, jest pełnym obrazem czikung i rzuca całkowicie nowe światło
na pojęcie doskonalenia czy kultywowania. Dzięki niej liczba
praktykujących Falun Dafa wzrosła z 200 tysięcy w Chinach, do ponad 100
milionów na całym świecie. Dżuan Falun odmieniło życie milionów ludzi,
dając im lepsze zdrowie i stwarzając możliwość odkrycia prawdziwej drogi
doskonalenia zgodnie z wyższymi zasadami. Głębi tej książki nie da się
wyrazić słowami - jest to coś, czego każdy musi doświadczyć osobiście.
Dżuan Falun od czasu publikacji w 1995 roku, przetłumaczono na ponad
17 języków.
Dżuan Falun w zrozumiały sposób wyjaśnia Falun Dafa i zawiera obszerny
wachlarz tematów, rzucając światło tam, gdzie nie udało się to dotychczas innym autorom. Dżuan Falun będąc źródłem bogatego wewnętrznego znaczenia Falun Dafa, staje się tym samym „przewodnikiem” w drodze do doskonalenia się czy kultywacji. Język jakim się posługuje
pozostaje przejrzysty, czytelny i niczym nie upiększony, jako że, tekst
ten został zaczerpnięty z publicznych wykładów Mistrza Li mających
miejsce Chinach w latach 1992-1994. Naukowcy, przedstawiciele władz,
wojskowi, rolnicy i emeryci, jednym słowem ludzie kroczący różnymi ścieżkami życia zostali głęboko poruszeni Dżuan Falun. Spowodowało to, iż obrali jedną wspólną drogę rozpoczynając praktykę Falun Dafa. Książka ta jest przewodnikiem doskonalenia się w Falun Dafa zarówno dla
nowicjuszy jak i zaawansowanych uczniów. Jedynie historia będzie w stanie całkowicie wyjaśnić i w pełni docenić wartość tej książki.

Dżuan Falun dogłębnie omawia następujące tematy:
- źródła czikung i dawno zapomniane znaczenie „kultywacji",
- choroby – ich przyczyny i całkowite usuwanie,
- karma – jej pochodzenie, skutki i przekształcanie w cnotę (de)
- stosunek Falun Gong do czikung/, /buddyzmu, taoizmu i innych metod
kultywacji (doskonalenia)
- znaczenie i działanie nadprzyrodzonych zdolności,
- prawdziwa podwójna kultywacja (doskonalenie) ciała i umysłu,
- czym jest oświecenie i czym jest odniesienie sukcesu w kultywacji.

źródło opisu: http://www.jedenswiat.pl/ksiazka.php?ksi_id=138&kat=on

źródło okładki: http://www.jedenswiat.pl/ksiazka.php?ksi_id=138&kat=on

Michał | 2012-10-09

Ta książka jest trudna, trzeba szczerze to przyznać. Dla kogoś kto wychował się w Europie i nie mając za wiele styczności z Buddyzmem, ciężko będzie te wszystkie obce słowa poukładać sobie w głowie po pierwszym przeczytaniu książki, ale tę książkę można przeczytać wiele razy, tak jak podkreśla jej autor, mistrz duchowy, który publicznie przekazał starożytną metodę kultywacyjną łączącą szkołę Buddy ze szkołą Tao, pod nazwą Falun Dafa(lub też Falun Gong) Opiera się ona o trzy główne zasady: prawda, życzliwość, cierpliwość.Ma ona zapewnić "wzniesienie się" każdej istoty, aby dostąpiła zbawienia. Mistrz Li Hongdży opowiada o sytuacjach z czasów dzisiejszych, odwołuje się także do starożytnych przypowieści. Partia komunistyczna zakazała w Chinach kultywowania tych praktyk, uznając ją zagrożeniem dla systemu. Falun Dafa zostało uznane za sektę a jej członkowie są w sposób okrutny porywani, torturowani a bardzo często zabijani w więzieniach. Autor tej książki był nominowany do pokojowej...

junekk | 2016-02-10
justekk123 | 2016-02-09