Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego

Wydawnictwo: Literat
9788360220184
poradniki

Szczegółowe i obszerne streszczenie dokładna analiza charakterystyka bohaterów ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury przykładowe wypracowania, testy sprawdzające z kluczem przejrzysty układ pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sp

Ledarg1916 | 2015-12-08

Dobra, nie jest to arcydzieło, ale daję 10! Czytałem jeszcze w szkole podstawowej i po prostu wzruszyłem się... Tak bardzo związałem się z bohaterami a tu taki koniec... Niestety, nie była to wyłącznie autorska gra na uczuciach czytelnika, to byli prawdziwi ludzie, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny... Mam obawy, że dzisiejsze pokolenie nie umiałoby tak pięknie żyć i umierać w chwilach trudnych dla Kraju... Panie Kamiński, dziękuję za tę książkę, Alku, Zośko, Rudy - dziękuję, że byliście... Waszym Kolegom też!
Cześć i chwała Bohaterom!

Asia | 2014-11-21

Wzruszyła mnie. Dzięki tej książce uświadomiłam sobie jak nasi przodkowie walczyli o naszą wolność. Cieszyli się życiem chociaż za 5 min mogli umrzeć. Dała mi szanse porównać dzisiejszą młodzież pomiędzy młodzieżą która wtedy walczyła. Jest to wielka różnica nie w sposób do opisania, jak bardzo czasy się zmieniły. Oparta na prawdziwych wydarzeniach. Korzystali z życia na wszystkie sposoby, śmiali się, bawili chociaż tuż za rogiem, wróg mógł się czaić i pozbawić ich życia.

Roxana | 2014-09-22

Wiele mnie nauczyła i dała nowe spojrzenie na młodzież pierwszej połowy XX wieku. Oswoiła z pojęciami wojny, zamieszek, szarych szeregów, partyzantki i okupacji. Pokazała czym jest polskie podziemie II wojny światowej oraz dała co najmniej trzy godne naśladowania i podziwu autorytety.

Killmedarling1 | 2014-07-24

Bardzo przyjemnie się czyta. Tutaj nie chodzi nawet o to, aby było ciekawie i zachęcająco. Rzecz w tym, że to książka o prawdziwych zdarzeniach w historii naszego kraju. Cieszę się, że jest to lekturą w szkołach - każdy Polak powinien ją przeczytać i wyjąć z niej naukę. Kocham kocham kocham.

AgatonGagaton | 2014-11-04

Niesamowita książka, a autentyczna. Nie do uwierzenia jest że tacy młodzi ludzie mogli być tak odważni, zdeterminowani by iść praktycznie na śmierć po to by bronić swoją Ojczyznę. Bez względu na cenę trzymali się hasła "Bóg, Honor, Ojczyzna!". Z bronią czy bez broni. Zdawali sobie sprawę z niebezpieczeństwa a mimo to ryzykowali wszystko. Nie mówię jedynie o żołnierzach AK ale i harcerzach, którzy służyli w Małym Sabotażu i o pisarzach z pokolenia Kolumbów takich jak: Krzysztof Kamil Baczyński czy Grażyna Chrostowska. Szczególnym szacunkiem obdarzyłam Rudego który mimo bestialskich katuszy nie zdradził nic. Każdy z nich oraz wiele tysięcy Polaków przelewało krew dla naszej wolności. Myslę że to mobilizuje do szacunku, dumy i godnego zachowania

aniap99 | 2015-07-19

Książka niezwykła i zdecydowanie najlepsza ze wszystkich przeze mnie przeczytanych. Dlaczego? Bo opowiada o prawdziwych bohaterach, a nie zmyślone bajeczki, które nigdy się nie wydarzyły i nie wydarzą. Wielkie ideały, którymi kierowali się Zośka, Rudy i Alek nie są fikcją literacką i to sprawia, że lektura ta jest po prostu piękna.

lenaeem | 2014-04-16
Przeczytana: 2005 rok

ta książka to obowiązek, obowiązek za który jestem wdzięczna i który stoi na półce w moim pokoju, ale nie mam odwagi sięgnąć po niego drugi raz... serce łzawi.

Timeless | 2014-07-20

Jest to książka, którą zapamiętuje się na długie lata (żeby nie powiedzieć na całe życie).

merenwen99 | 2014-11-25
Przeczytana: wrzesień 2014

Ciekawa i warta uwagi, pokazuje życie w czasie wojny oczami młodych ludzi.

smarttt | 2014-03-18

Najlepsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałam! Losy trzech przyjaciół (Alek, Zośka, Rudy) powinny być przykładem dla dzisiejszych nastolatków. Ci chłopcy stali się moim autorytetem, a do książki będę wracała bardzo często, bo jest bardzo pouczająca :) Polecam tym co lubią książki wojenne, o wierności, lojalności i miłości do przyjaciół.