Bramy Halachy. Religijne prawo żydowskie

978-83-61134-72-5
halacha, judaizm, Żydzi
religia
A--

Pierwszy w języku polskim przewodnik po religijnym prawie żydowskim. Napisany w przejrzysty i zrozumiały sposób, niezwykle szczegółowy, obejmuje prawa na dni powszednie i święta, prawa koszerności, majątkowe i inne. Opisuje życie religijnego Żyda od rana do wieczora – i od narodzin do śmierci. Niezwykle cenne jest to, że praca, oparta na fundamentalnych dziełach halachy Szulchan aruch i Miszna berura, prezentuje przepisy prawa z uwzględnieniem realiów współczesności.

***
tłum. Joanna Białek