Kalifornijski supermarket

Wydawnictwo: Orion Books
poezja
A--

Ninette Nerval - Studiowała na Sorbonie, Uniwersytecie w Wiedniu i Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikowała m.in. w: „Kwartalniku Filozoficznym”, „Odrze”, „Toposie”, „Dwutygodniku”, „Arteonie”,„FAarcie”, „Sztuce i Filozofii”, „Zeszytach Poetyckich”, „Exklusivie”, „Estetyce i Krytyce”, „Nowej Krytyce”, „Kresach”, „Pograniczach”, „Czasie Kultury”,„Arteriach”, „Literacjach” „Zadrze”. Publikowała poezję, prozę, przekłady literatury pięknej, artykuły naukowe, teksty z historii sztuki etc. Jej wiersze były publikowane w antologii młodej poezji polskiej Anthologia#2 (Londyn 2010), antologii współczesnej poezji polskiej pt. Poeci i poetki przekraczają granice. 100 wierszy (pod red. Konrada Kędera, Ingi Iwasiów, Piotra Śliwińskiego, a także zostały przetłumaczone na język angielski i francuski.W 2011 roku ukazała się jej debiutancka książka z wierszami pt. Dasein Design (Miniatura, Kraków 2011) nagrodzona drugą nagrodą w VIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Złoty Środek Poezji" Kutno 2012 na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2011, a także zgłoszona do nominacji Paszportów Polityki.Robaczywa miłośćwczoraj ranowysłałeś mi paczkęz jabłkamizanim dotarły wszystkiesię zepsuły.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: ORION PUBLISHERS, 2012