Berlin Porn

Wydawnictwo: WBPiCAK
poezja
Grzechoteczka

"Berlin porn" to nie tyle zbiór wierszy, co tom będący stricte spójną całością. To składający się z trzech części poemat grający (z) popkulturą za przyczynek mający Porn Film Festival w Berlinie. Do książki dołączona jest płyta CD z muzyką skomponowaną przez Edwarda Pasewicza, Piotra Ułańskiego i Krzysztofa Filusa, wykonaną przez Krzysztofa Filusa służącą za tło do recytacji wykonywanej przez autorkę.

Na ulicach Berlina śnieg jak mąka
Powszedni Lewiatan rośnie wolno

Jego serce jest twarde jak dolny kamień młyński
Połyka i oddaje słone wody
Czy zawrzesz z nim przymierze czy wciągniesz go do służby

Czy zwiążesz go dla swych córek małych syren

(fragment)

Do książki dołączona 1 płyta CD.
Muzyka:
Kompozycja: Edward Pasewicz, Piotr Ulasiński, Krzysztof Filus
Wykonanie: Krzysztof Filus

źródło opisu: http://wydawnictwo.wbp.poznan.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo.wbp.poznan.pl/

annie warhol | 2018-05-03
Na półkach: Przeczytane, 2018

po 20 stronach zdrzemnęłam się, potem było trochę lepiej, ale ogólnie bardzo nijaki ten tom, przeładowany słowami i wpadający w zgrzytliwe tony co jakiś czas. o porno można chyba jednak trochę lepiej (doceniam jedynie, i to bardzo mocno, obserwację dotyczącą rozmówek z aktorkami po brutalnych scenach, też to bardzo lubię oglądać)