Dasein design

Wydawnictwo: Miniatura
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
A--

Czy istnieje wzór na bycie? Czy bycie da się w jakikolwiek sposób uporządkować? Niech nas nie zmyli lingwistyczny żart w tytule debiutanckiego tomu wierszy Ninette Nerval. Poetka bezceremonialnie rozprawia się z rozumem racjonalnym i klasycznymi ideałami filozofii zachodniej. Mając do dyspozycji różne narracje, postępuje trochę jak rozkapryszony przechodzień. Zdziera z murów plakaty, popycha napotkanych ludzi, podpala śmietniki. To poezja ruchoma i rozedrgana. Bezpośrednia jak sprzedawca w sklepie z tanimi pamiątkami i zabiegana jak lekarz w szpitalu psychiatrycznym. Owszem, czasami ciężko za nią nadążyć, ale w tym szaleństwie jest metoda – walka z językiem to zawsze walka o język." Marcin Orliński "Zeszyty Poetyckie" "Wiersze Ninette Nerval dojrzałe, oryginalne, wyraziste, wnoszą do współczesnej naszej poezji własny ton, własną, już rozpoznawalną dyskusję." Urszula Kozioł "Odra" Ninette Nerval - krakowska poetka, publikuje m.in. w Kwartalniku Filozoficznym, Odrze, Arteonie, Toposie, Sztuce i Filozofii, Zeszytach Poetyckich, Exklusivie, Estetyce i Krytyce, Nowej Krytyce, Kresach, Pograniczach. Jej wiersze tłumaczono na j.angielski i francuski. DASEIN DESIGN to jej debiutancki tomik.

źródło opisu: Wydawnictwo Miniatura, 2011

źródło okładki: Wydawnictwo Miniatura, 2011

Jacek | 2015-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Nie wiem jaki był nakład tego "czegoś" ale na każdą kartkę tego "czegoś" szkoda drzew. Bardzo szkoda drzew.

Cinnamonelf | 2013-07-18
Sigrenne | 2013-07-10