Historia filozofii żydowskiej

Tłumaczenie: Paweł Sajdek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Myśl Filozoficzna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
History of Jewish philosophy
978-83-7318-935-5
filozofia i etyka
Bubełe

Filozofia żydowska jest częściej pojmowana jako dodatek do żydowskiej religii niż jako bogata i zróżnicowana tradycja, rządząca się własnymi prawami. W pracy oddzielono żydowską filozofię od filozoficznych interpretacji Biblii i w sposób wyczerpujący przedstawiono pełen zakres problemów (do współczesnej myśli feministycznej i postmodernistycznej). Uwypuklone zostały ponadto związki między żydowską filozofią a jej szerokim kontekstem kulturowym, z dużą wrażliwością podjęto także wątek historyczny. Książka, która jest owocem pracy 35 naukowców z Wielkiej Brytanii, Kanady i USA zawiera szczegółowe omówienie postaci i nurtów filozofii żydowskiej, informacje o społecznym i kulturowym kontekście, w jakim w ciągu wieków rozwijała się myśl filozoficzna oraz obszerną bibliografię.

źródło opisu: WAM, 2009

źródło okładki: WAM, 2009