Józef Szajna i jego teatr

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Artyści". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
teatr, Szajna, Teatr Studio
teatr
Pomanita

Książka jest próbą opisu i interpretacji najgłośniejszych spektakli Szajny w Teatrze Studio, którego był dyrektorem w latach 1972-1982. Autorka pragnie w swojej analizie przedstawień uchwycić ich ideę oraz dowieść, że świat sceniczny budowany przez Szajnę ma swoją logikę i rządzące nim określone prawa uniwersalne. Zarówno ten twórca, wybitny plastyk, jak i jego dzieło stanowią w dziejach teatru polskiego zjawisko niezwykłe. Budząc u jednych gwałtowne sprzeciwy, u innych podziw i zachwyt-spektakle teatralne Szajny zawsze poruszały sumienia widzów i w Polsce, i w czasie licznych występów Teatru Studio za granicą.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1985

źródło okładki: zdjęcie autorskie