Pustynna Burza cz. 1

Pustynna Burza cz.
bitwy, Irak, Pustynna Burza
historia
Getos

17 stycznia o godzinie 2:39 zespół komandosów wspieranych przez śmigłowce wojsk lądowych Task Force Normandy MH-53 Pave Low i AH-64A Apache uzbrojone w pociski rakietowe typu Hellfire wykonał pierwsze uderzenie na irackie stacje radiolokacyjne w pobliżu granicy.

źródło opisu: Altair, 1994

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Getos | 2013-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2013

"Kompaktowa" pozycja opisująca genezę ataku Iraku na Kuwejt w 1990 r., operację przerzutu wojsk Sprzymierzonych do Arabii Saudyjskiej, a następnie start operacji "Pustynna Burza". Autor w tej pozycji krótko nakreślił tematykę walki powietrznej (w tym zastosowanie bomb paliwowo-powietrznych), akcji sił specjalnych, wojny rakiet (Scud, Patriot) i przygotowań VII Korpusu (głównie dywizje pancerne amerykańskie i brytyjskie) do ataku na siły irackie. Pozycja zwięzła, napisana w sposób przystępny, przez co czyta się bardzo dobrze.

Filip | 2016-06-29
Krzysiek | 2015-06-06