Świat, w którym żyją zwierzęta

Tłumaczenie: Monika Auriga
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Die Welt, in der die Tiere leben: meine Expeditionen auf sechs Kontinenten
83-06-02814-7
aksala

Książka sławnego niemieckiego zoologa i psychologa odkrywa pełen paradoksów świat czworonożnych mieszkańców naszej planety: świat, w którym tygrys okazuje się troskliwym ojcem, "komputer" w mózgu mrówki ułatwia jej poruszanie się, niewiele większy od wróbla cierniosternik osiąga w locie szybkość 320 km na godzinę, 34-tonowy waleń potrafi zawrócić potężne cielsko, by oszczędzić kruchą łódeczkę... W tym świecie, pełnym żarłaczy-ludojadów, afrykańskich drapieżników i wielu innych gatunków bezwzględnych myśliwych odkrywamy mnóstwo niepospolitych zdolności, dzięki którym słabi potrafią się bronić przed silniejszymi. Jeszcze większym optymizmem napawa świadomość, że im mniejsze stworzenie, tym silniejsza może być jego broń, aby mogło ocalić swoje istnienie w tym niezwykłym mechanizmie, w którym przyszło żyć również i nam.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Patrycja | 2015-08-20
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Jako że jestem fanką książek o behawiorystyce zwierząt, mocna 8. Wiele ciekawych, czasem wzruszających faktów ze świata zwierząt. Napisana w przystępnym języku, nie nudziłam się czytając ją :)