Opowiedz mi bajkę

Wydawnictwo: Wydawnictwo Elżbieta Jarmołkiewicz
83-7117-074-2
Booka

Cztery znane bajki dla małych dzieci:

- Pinokio
- Alicja w krainie czarów
- Brzydkie kaczątko
- Złotowłosa i trzy misie

Wesołe, barwne ilustracje na każdej stronie
Wyraźny duży druk ułatwiający czytanie
Książka dla najmłodszych do głośnego czytania
Wspaniała pierwsza samodzielna lektura

źródło opisu: Wydawnictwo E.Jarmołkiewicz

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Booka | 2014-04-01
Na półkach: Przeczytane, 🏡Posiadam $
Przeczytana: 1995 rok

"Opowiedz mi bajkę" zawiera cztery historie. I tak mamy: dobrze znanego wszystkim "Pinokia", "Alicję w krainie Czarów" i Brzydkie Kaczątko oraz "Złotowłosą i trzy misie".

Książka posiada dużą czcionkę, historyjki są krótkie i zdobią je ładne rysunki (może poza Alicją, która - niestety - "nie wyszła" rysownikom. Niekiedy wygląda na dorosłą kobietę a nie jak mała dziewczynka).

Mam sentyment do tej książki. Czytana w dzieciństwie wielokrotnie. To tutaj wiele lat temu pierwszy raz spotkałam się z historią "Złotowłosej i trzech misiów" oraz "Brzydkiego kaczątka" - które bardzo wtedy polubiłam i utkwiły mi one w pamięci na kolejne lata.

Plus za rysunki (szczególnie do "Brzydkiego kaczątka".
Mały minus: dla niezbyt urodziwej Alicji.