Nowenna o przemianę i nawrócenie współmałżonka

Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka
978-83-7030-754-7
nowenna, modlitwa
religia
A--

Szczęśliwe małżeństwo jest jedną z tych wartości, które człowiek ceni sobie najbardziej. Jednak w dzisiejszym świecie niewielu ludziom udaje się zbudować trwały i szczęśliwy związek małżeński. Dzieje się tak dlatego, że coraz mniej osób odkrywa i rozumie biblijny model małżeństwa i rodziny chrześcijańskiej, a co za tym idzie, niewielu buduje swoje małżeństwo w oparciu o biblijne zasady. Nie jest to z pewnością łatwe, ponieważ małżeństwo w dzisiejszych czasach coraz częściej staje w obliczu przeróżnych zagrożeń i trudności, które musimy świadomie przezwyciężyć i pokonać dla dobra i szczęścia nas oraz naszych dzieci. Zagrożenia te są dziełem szatana, który doskonale wie, że kiedy zburzy nasze małżeńskie, osobiste szczęście, za jednym zamachem zniszczy też naszą duchowość i więź z Bogiem. Wielu małżonków doświadcza w swoim życiu cierpienia, zranień i innych trudności, z którymi sami nie mogą sobie poradzić. Jedynym ratunkiem jest wtedy Jezus, którego możemy prosić o pomoc, o przemianę i nawrócenie współmałżonka, o odnowienie miłości małżeńskiej, o mądrość, cierpliwość i umiejętność czekania. O to wszystko możemy prosić Jezusa w modlitwie w formie nowenny.
Zanim Jezus wstąpił do nieba polecił uczniom, aby pozostali w Jerozolimie i “oczekiwali obietnicy Ojca” (Dz 1,4). Uczniowie wraz z Maryją przebywali w Wieczerniku i tam „trwali jednomyślnie na modlitwie” (Dz 1,14). Dziewięć dni później „obietnica Ojca” – Duch Święty, zstąpił na nich i umocnił do głoszenia Dobrej Nowiny. I to właśnie była pierwsza „nowenna” (z łac. novem = dziewięć), która już od czasów rzymskich była przez chrześcijan odprawiana w różnych szczególnych intencjach.

Nowenna jako akt wiernego trwania przed Bogiem na codziennej modlitwie skupionej na jakiejś konkretnej sprawie czy trosce pomaga wyciszyć się i otworzyć na działanie Bożej łaski i na Jego natchnienia, aby móc w konkretnej sytuacji życiowej usłyszeć Jego głos w sobie, Jego odpowiedź, jakiej udziela On na zanoszone do Niego modlitwy.

źródło opisu: Księgarnia św. Jacka, 2010

źródło okładki: www.sklep.ksj.pl