Nowenna o przemianę życia

978-83-7030-816-2
nowenna, modlitwa
religia
A--

Tak wielu jest w dzisiejszym świecie ludzi zagubionych, nieumiejących poradzić sobie z własnym życiem, szukających dróg i sposobów jego naprawienia. Tymczasem prawdziwej, głębokiej i trwałej przemiany życia człowiek nie osiągnie nigdy bez Boga, a tym samym bez modlitwy. Niniejsza nowenna jest modlitwą o przemianę tego, co w życiu człowieka jest mroczne, złe, grzeszne, smutne, wstydliwe,...

Niniejsza nowenna jest modlitwą o przemianę tego, co w życiu człowieka jest mroczne, złe, grzeszne, smutne, wstydliwe, zaprawione goryczą, lękiem, rozpaczą i nienawiścią – w to, co jasne, dobre, radosne, piękne, pełne nadziei i miłości. Warto podjąć refleksję nad swoim życiem, aby z Bogiem przemieniać to, co wymaga w nim przemiany albo też ofiarować tę nowennę za kogoś, kto sam nie potrafi się modlić, a potrzebuje przemiany i nawrócenia, aby wesprzeć go na tej drodze, wypraszając mu potrzebne łaski.

Panie Jezu, który przemieniłeś się na górze Tabor, przychodzę do Ciebie i proszę: przemień to wszystko, co we mnie (w osobie, za którą ofiaruję tę nowennę) potrzebuje przemiany.

Przemień każdy mrok w Twoje światło.

Przemień każdą gorycz w Twoją Boską słodycz.

Przemień każde zło w dobro.

Przemień każdy grzech w cnotę.

Przemień każdy smutek w radość.

Przemień każdy lęk w odwagę.

Przemień każdą rozpacz w nadzieję.

Przemień każdy wstyd i hańbę w gotowość nawrócenia.

Przemień każdą nienawiść w miłość.

Uzdrów wszystko, co we mnie (w nim/w niej) jest chore, i uczyń mnie (go/ją) na wzór Twego Boskiego Serca. Amen.

źródło opisu: Księgarnia św. Jacka, 2011

źródło okładki: http://sklep.ksj.pl/media/catalog/product/cache/4/...»