Arbauna Hadis Qudsi
9788360032015
religia, islam, hadisy
religia
Revenga

Książka niniejsza jest tłumaczeniem hadisów, które są drugim po Koranie źródłem wiedzy o islamie. Do tej pory, organizacje muzułmańskie w Polsce wydały tłumaczenia 40 hadisów zebranych przez imama an-Nałałija oraz komentarz do tych hadisów. Ta pozycja jest zbiorem 40 hadisów szczególnego rodzaju. Prorok Muhammad (pokój z nim) przekazał w nich wypowiedzi Allaha. Takie hadisy noszą nazwę Qudsi. Główne tematy tych hadisów to wiara i eschatologia.

źródło opisu: Liga Mułzumańska w Rzeczypospolitej Polskiej, 2005

xnxmariax | 2017-02-19