Dokarmiamy ptaki. Ilustrowany przewodnik

Tłumaczenie: Leszek Karnas
Wydawnictwo: Weltbild
Vogeltreffpunkt Futterhaus
flora i fauna

75 gatunków ptaków od bażanta do zimorodka! *wybierz właściwy typ karmnika *dopasuj pokarm do gatunku ptaka *pomóż ptakom wodnym, sowom i drapieżnikom *naucz się rozpoznawać krajowe gatunki Jeśli chcesz pomóc ptakom przetrwać zimę, najwyższy czas zacząć się do tego przygotowywać! Dowiedz się, jakie wady i zalety mają karmniki stojące, wiszące i naziemne oraz jak samodzielnie przygotować odżywcze mieszanki dla bogatek, kowalików lub szpaków. Dowiedz się, jak zachowują się przedstawiciele poszczególnych gatunków i w której części zimy należy spodziewać się ich wizyty. Przeczytaj o gatunkach, które możesz zimą spotkać w parku, w lesie, na polach i nad wodą. Poradnik zawiera charakterystyki wyglądu, śpiewu, zimowych kryjówek i charakteru aż 75 gatunków ptaków zarówno pospolitych, takich jak kos lub wróbel, jak i mniej znanych, między innymi sierpówki i pokrzywnicy. Początkujący i zaawansowani ornitolodzy znajdą tu również łacińskie nazwy wszystkich omawianych gatunków.

źródło opisu: Bauer-Weltbild Media, 2008

stoplamek | 2014-07-17