Narzędzia i praktyka zarządzania zasobami ludzkimi

Wydawnictwo: Poltext
biznes, finanse

Seria: Człowiek w firmie. Kierownictwo naukowe serii prof. dr hab. Alicja SajkiewiczInstrumenty wykorzystywane w zarządzaniu zasobami ludzkimi podlegają dynamicznej ewolucji. Dlatego specjaliści tej dziedziny zmuszeni są do ciągłego aktualizowania i wzbogacania swego warsztatu narzędziowego. Praktycy, a także osoby kształcące się w zakresie ZZL odczuwają niedosyt informacji na temat możliwości zastosowania najnowszej wiedzy w realiach naszych firm. Lukę tę stara się wypełnić niniejsza publikacja, która nie jest tradycyjnym podręcznikiem. Stanowi ona zbiór modelowych narzędzi zarządzania zasobami ludzkimi, opartych na analizie konkretnych przypadków (case studies). Składa się z dwunastu rozdziałów, z których każdy poświęcony jest odrębnemu instrumentowi od analizy i opisu stanowisk, poprzez zagadnienia wartościowania pracy, doboru, oceny, motywowania i wynagradzania, do planowania przedsięwzięć modernizacyjnych. W publikacji znajduje się także propozycja najnowszego instrumentu, jakim jest zarządzanie kompetencjami. Prezentowane narzędzia podane są w formie, która pozwala bezpośrednio, ewentualnie po niewielkiej korekcie, zastosować je w praktyce. Opracowanie adresowane jest przede wszystkim do praktyków gospodarczych oraz wykładowców i studentów.

mimbla78 | 2010-11-21
Ewelina | 2015-03-11