Raziel

9781439191927
raziel, kristina douglas
angielski
Karin

Kristina Douglas’s sexy new series introduces a realm of fallen angels and ruthless demons, where an eternal rebellion is brewing . . . and one unsuspecting woman can change the fate of the Fallen forever. She was just an ordinary mortal . . . “You’re dead” is so not what Allie Watson wants to hear. Unfortunately, it explains a lot. Like the dark, angelically handsome man who ferried her...

She was just an ordinary mortal . . .

“You’re dead” is so not what Allie Watson wants to hear. Unfortunately, it explains a lot. Like the dark, angelically handsome man who ferried her to this strange, hidden land. The last thing she remembers is stepping off a curb in front of a crosstown bus. Now she’s surrounded by gorgeous fallen angels with an unsettling taste for blood—and they really don’t want her around. Not exactly how she pictured heaven.

. . . until death catapulted her into a seductive world she never imagined.

Raziel is unsure why he rescued Allie from hellfire against Uriel’s orders, but she stirs in him a longing he hasn't felt in centuries. Now the Fallen are bracing for the divine wrath brought by his disobedience, and they blame Allie for the ferocious Nephilim clawing at the kingdom’s shrouded gates. Facing impossible odds at every turn, the two must work together to survive. Raziel will do anything to defend his spirited lover against the forces of darkness—because Allie may be the Fallen’s only salvation.

źródło opisu: http://books.simonandschuster.com/

źródło okładki: http://books.simonandschuster.com/

konto_usuniete | 2018-03-05

Sam zamysł autorki był całkiem dobry, niestety czegoś zabrakło.

martulcia | 2018-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2018

Kolejna moja seria anielska i.... cóż za zaskoczenie. Po pierwsze dlatego, że jest to w moim odczuciu dość ostry erotyk. Poza tym zupełnie inne spojrzenie na upadłych- tu w wizji literackiej są to anioły pijące krew,Nefilimy zaś po raz pierwszy są przedstawione jak bezmózgie zombie które trudnią się kanibalizmem. No i Lucyfer,który tak naprawdę nie jest ucieleśnieniem zła,ani władcą piekła(które w gruncie rzeczy wg powieści nie istnieje). Sama nie wiem co sądzić o tej koncepcji literackiej,czy tak do końca mi się podoba wizja rozpustnych zwampiryzowanych aniołów,ale książkę czyta się niezwykle szybko i przyjemnie. Polecam spróbować dla odmiany wizji sag anielskich z uprzedzeniem, iż tekstów z ust aniołów typu :"chętnie bym cię zerżną" i przekleństw w tej powieści nie brakuje.

alja | 2017-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2017

super

Eutanazja | 2017-06-30
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Pomysł całkiem ciekawy, jednak dla mnie za mało było akcji. Spodobała mi się główna bohaterka i poczucie humoru autorki.
Całość napisana prostym językiem, formuła nie jest skomplikowana, więc nie trzeba się za mocno wysilać przy czytaniu. Nie porwała mnie ta lektura, ale też jakoś nie umiałam pozostawić jej niedoczytanej.

Gatunek: Romans, Fantasy
Postaci: Anioły -> Upadłe Anioły
Inne: Szeol, Piekło

Fajna fajna... choć liczyłam, że ona będzie umieć trochę więcej.

| 2017-01-31
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2017

Typowa młodzieżówka, ale dodałabym dla starszej młodzieży :) Sama nie wiem jak ją ocenić, momentami fajna a momentami jakby dziecko ją pisało. Ale z niezrozumiałego dla mnie powodu, ciężko się było od niej oderwać.

jovvi | 2016-07-07

Nietsety ksiązka mnie nie zaciekawiła - dotarłam do połowy i odpadłam. Szkoda czasu na przemielone i 1000 razy wyplute schematy.

BlueSky | 2016-04-01
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 27 marca 2016

Czytałam lepsze książki. Ale jeśli masz wolny wieczór i chęć na coś lekkiego..postaw prowiant w zasięgu ręki, rozsiądź się w fotelu i czytaj :)

Salinea | 2015-10-31

Urmurmina | 2015-04-17

Allie ginie pod kołami autobusu. Gdy już ma trafić do piekła, w ostatniej chwili ratuje ją upadły anioł Raziel. Między nimi objawia się dziwna więź, której nie potrafią wytłumaczyć. Jednak wszystko okazuje się bardziej skomplikowane niż na początku się wydawało - przybycie Allie pociąga za sobą wiele - przede wszystkim negatywnych - zmian w Shoel, których nikt nie przewidział...

Książka bardzo mi się podobała, chociaż spodziewałam się czegoś jeszcze lepszego. Interesująca historia, z odrobiną pieprzu i brutalności, a do tego chwilami przewijał się fajny humor. I naprawdę ciekawy pomysł na niestereotypową główną bohaterkę - niską, z delikatną nadwagą, ciekawską i wyszczekaną. A do tego wspaniały i piękny Raziel! Chociaż nie bardzo podobało mi się, że upadłe anioły miały w sobie coś z wampirów... Ale ogólnie dobrze się czytało i historia była - mimo paru wad - wciągająca.