biznes, finanse

Czego chcą krytycy globalizacji to analiza ruchu protestu ATTAC, dokonana przez trójkę znanych dziennikarzy. Attac i działający w nim krytycy globalizacji cieszą się coraz większą popularnością w świecie. Głównym postulatem ruchu jest przede wszystkim wprowadzenie na całym świecie podatku od spekulacji dewizowych (podatek Tobina), który byłby w stanie opanować globalne rynki finansowe i gwarantowałby pomoc finansową dla państw rozwijających się. Autorzy pokazują początki ruchu, przeprowadzają jego analizę i przedstawiają głównych jego uczestników. Książka jest próbą odpowiedzi na wiele pytań: Czego chcą krytycy globalizacji?, Dlaczego ruch cieszy się tak dużym zainteresowaniem?, Co można osiągnąć za pomocą protestów? Czy to początek pokojowej rewolucji na rynkach światowych?

Pawlo | 2012-04-16
Przeczytana: 2004 rok