Irlandia

Tłumaczenie: Arkadiusz Ziernicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Marco Polo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
Ireland
3-8297-6371-9
przewodnik, Irlandia, Zielona Wyspa
Nifelinord

Przytulne puby i rozmowni Irlandczycy, prastare forty oplecione bluszczem, zielone wzgórza i krystaliczna woda - w Irlandii można si ę zakochać od pierwszego wejrzenia. Failte go Eireann: witajcie w Irlandii. A Irlandia to jej mieszkańcy i historie, jej wioski, gór y, lasy i rzeki, jej morze, jeziora i źródła, jej pubs i stores, większe i mniejsze kamienne domy. Irlandia to przeszłość i teraźniejszość, także jej polityka, dzieląca Północ i Południe. Miłośników przyrody kraj ten przyciąga już od dawna. Odludne zatoki, w których ciszę przerywa jedynie krzyk ptactwa i szmer fal, wioski o szorstkim uroku, wybrzeża z urwistymi klifami stromo opadającymi do morza. Szybko zawiera się tu znajomości, gdyż Irlandczycy, z natury melancholijnie-pogodni gawędziarze, zagadną każdego.

źródło opisu: www.pascal.pl

źródło okładki: http://ksiazka48.pl/