Baśnie

Okładka książki Baśnie
Hans Christian Andersen Wydawnictwo: Wilga literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wilga

Baśnie Andersena, to czar dzieciństwa... Hmmm... Od razu przypominają mi się wieczory kiedy to mama, tata lub starsza siostra siadali i czytali, te piękne i nieśmiertelne baśnie! Tak pouczające, że morały z nich wyciągnięty są mi obecne do dziś! I na pewno, czytałabym je swoim dzieciom!

Andersen w swoich bajkach stworzył niesamowity świat.
Do tej pory sięgnięcie po jego Baśni sprawia mi pewne trudności- są one tak silnie wzruszające, że wewnętrzny odruch każe mi ich unikać.
Są one jednak nie powtarzalną skarbnicą mądrości. Uczą wrażliwości, pokazują jak ogromny ból możemy zadawać przez zwykłą obojętność, odtrącenie czegoś z pozoru mało ważnego jak szara kaczusia.
Do tej pory płaczę na niektórych.
Na pewno będę to czytać swoim dzieciom, jeśli będę je miała.

Andersen w swoich bajkach stworzył niesamowity świat.

• Z dzieciństwa
  • Klasyka