Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama

Wydawnictwo: Ha!art, MFF Nowe Horyzonty
978-83-62574-28-5
film, esej, filmoznawstwo, sztuka
Snoopy

Książka-eksperyment, zbiór tekstualno-wizualnych analiz i komentarzy do twórczości Terry’ego Gilliama. Wunderkamera zawiera kilkanaście tekstów młodych polskich krytyków filmowych oraz ilustracje artysty i teoretyka sztuki Jakuba Woynarowskiego. Oprócz artykułów przyglądających się filmom Gilliama w różnych kontekstach – od musicalu, przez historię Don Kichota, tradycję animacji surrealistycznej i kino gatunków, po politykę fantazji i mitologię współczesnej Ameryki – zbiór zawiera obszerną rozmowę z reżyserem oraz zapis czterech dyskusji z udziałem autorów poświęconych Brazil, Przygodom Barona Munchausena, Las Vegas Parano oraz operze Potępienie Fausta.

źródło opisu: Wydawnictwo Korporacja Ha!art, 2011

źródło okładki: www.ha.art.pl