Bliźnięta atakują

Wydawnictwo: Pascal
bliźnięta, wychowanie, dzieci

Pomysł na książkę narodził się, gdy Marta Kuligowska sama szukała poradników, które pomogłyby przetrwać bliźniaczą ciążę. Książki nie znalazła, więc postanowiła ją napisać. - Ta książka narodziła się z potrzeby serca i potrzeby chwili, bo wtedy, kiedy Sandra i ja byłyśmy w ciąży i rodziłyśmy nasze dzieci nie było poradnika odpowiadającego prosto i praktycznie na pytania, które przed porodem...

- Ta książka narodziła się z potrzeby serca i potrzeby chwili, bo wtedy, kiedy Sandra i ja byłyśmy w ciąży i rodziłyśmy nasze dzieci nie było poradnika odpowiadającego prosto i praktycznie na pytania, które przed porodem zadają sobie mamy bliźniąt - mówi Marta Kuligowska.

Książka "Bliźnięta atakują", to pozycja przeznaczona dla rodziców większej liczby potomstwa niż jedno.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2011

źródło okładki: www.ksiegarnia.pascal.pl

Gulbaska | 2013-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2013

W porównaniu do książki Joanny Tkacz ten poradnik wypada dość blado. Miałam wrażenie, że autorki chcą nam powiedzieć "o Boże, jak będzie strasznie tragicznie, a ja miałam do pomocy rodzinę i Ukrainkę do prowadzenia domu!". Cóż... zwykły zjadacz chleba nie będzie miał tak "źle". Nie będzie z dziećmi latał po Europie na wakacje, nie będzie woził dziecka na 10 kółek zainteresowań. Trochę to wszystko abstrakcyjne jak dla mnie albo jestem po prostu zazdrosna...
Nie mniej jednak polecam rozmowę z prof. Witoldem Malinowskim (ekspertem od ciąż wielopłodowych) i Dorotą Zawadzką, bo myślę, że właśnie w nich znajdziecie najbardziej wartościowe informacje w tej książce.

Ruda Mała | 2013-10-23
Przeczytana: 23 października 2013

W tej książce poruszonych jest wiele tematów, które na pewno zainteresują przyszłe mamy bliźniąt. Sen, karmienie, organizacja dnia, wizyty lekarskie, poród, ciąża to tylko niektóre z nich a przecież tak istotne dla nas, przyszłych mam.
Ciekawe są również wywiady z rodzicami bliźniąt, które opisują swoje doświadczenie w podwójnym macierzyństwie. Najbardziej mną wstrząsnęły wypowiedzi dorosłych bliźniąt. Opowiadzieli jak postrzegają, życie z bratem lub siostrą bliźniaczką. Polecam, naprawdę warto!

Książkę kupiłam, kiedy moje bliźnięta miały już chyba z półtora roku. Czyta się bardzo przyjemnie, lekko. Momentami bywa wesoło (tak jak to jest z bliźniętami), bo i przygody z dwójką małych szkrabów bywają niecodzienne. Książka ma formę poradnika i ma za zadanie przybliżyć przyszłym rodzicom bliźniąt zwariowany świat, jaki czeka ich z dwójką małych dzieci. Autorki, bazując na własnym doświadczeniu, opisują swoje zmagania z trudnymi początkami, ale też przede wszystkim doradzają w różnych kwestiach związanych z żywieniem, wizytami lekarskimi, planem dnia, organizowaniem pomocy, chorobami, zakupami dla dzieci itp. Bardzo silnie podkreślają również fakt, że bliźnięta to odrębne istotki i tak też należy je traktować. Znajdziemy w książce również wypowiedzi i wspomnienia rodziców bliźniąt, jak też i samych bliźniaków. Znajdziemy informacje na temat tego, jak powstają ciąże bliźniacze i jakie typy ciąży bliźniaczej występują.
Do książki wracam jeszcze czasem, choć moi chłopcy mają już...

Alia | 2016-07-10

Na pewno warto przeczytać, choćby ze względu na historie innych rodziców bliźniąt oraz wywiad z lekarzem.

anniana | 2015-10-01
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 lipca 2015

Można przeczytać, porady raczej dla osób mających swoje gosposie, nianie itd, ale fajnie się czyta.

StudentkaPsychologii | 2011-08-08

Książka warta przeczytania. Mnie wciągnęła mimo, że nie jestem jeszcze mamą. Dużo przydatnych porad, nie tylko dla matek wychowujących bliźnięta.

Misieńka | 2016-11-11
Przeczytana: 05 listopada 2016