Myśleć sercem

Wydawnictwo: Genesis
[Die Anthroposophie und das menschliche Gemüt
83-86132-26-4
AleksaZ

Autor omawia duchowy związek człowieka z istotami elementarnymi przyrody, z ziemską naturą i całym kosmosem. Ukazuje, jak należy przeżywać cykl roku w życiu Ziemi. Pokazuje różnice między myśleniem czysto intelektualnym i myśleniem opartym o sferę serca. Nawiązuje do misteriów druidów oraz misteriów Mitry. Pokazuje duchowy obraz walki Archanioła Michała ze Smokiem. Omawia duchowość Ziemi i człowieka.

źródło opisu: Wydawnictwo Genesis, 2007

źródło okładki: www.wydawnictwogenesis.home.pl