10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
La spiritualité conjugale selon Jean-Paul II
978-83-7516-323-0
religia
Dariusz Okoń

Trzynaście szkiców dotykających kluczowych tematów zaczerpniętych z teologii ciała Jana Pawła II: powołanie do życia w małżeństwie, Eucharystii, misterium małżeńskiego, wielkości i cichości małżeństwa, przebaczenia w życiu małżeńskim, prób i radości małżeństwa, świętości we dwoje… Zawiera przykłady zaczerpnięte z codziennego życia małżonków.

źródło opisu: http://www.ksw.com.pl/pl/shop/duchowosc_malzenska_wedlug_jana.html

źródło okładki: http://www.ksw.com.pl/pl/shop/duchowosc_malzenska_wedlug_jana.html

| 2014-01-22
Przeczytana: 21 stycznia 2014

„Ciało i płeć dla chrześcijaństwa jest zawsze „nie-dość- wartością”. (Jan Paweł II, audiencja z 22.X.1980 r.)

Yves Semen, doktor filozofii oraz szczęśliwy małżonek i ojciec ośmiorga dzieci, jak sam o sobie mówi, podjął próbę przybliżenia nauczania Jana Pawła II dotyczącą kwestii teologii małżeństwa i ciała w kontekście nauki kościoła katolickiego, co dla małżonków będących członkami kościoła Chrystusa jest czy powinno być sprawą priorytetową. Georg Weigel autor, moim zdaniem bezkonkurencyjnej, najobszerniejszej i zarazem najdokładniejszej biografii Jana Pawła II, którą nota bene, sam zainteresowany autoryzował, poruszył kwestię nauczania papieża dot. wspomnianej teologii ciała w następujący sposób: „Teologię ciała uzna się zapewne za moment przełomowy nie tylko w teologii katolickiej, lecz również w historii myśli nowożytnej” i po przeczytaniu „Duchowości małżeńskiej według Jana Pawła II” mam głęboką nadzieję, że kiedyś tak się stanie. Co prawda póki co, na to sie nie zanosi, gdyż...

mariola | 2017-12-11
Paulina | 2017-09-12