Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie dla u

Wydawnictwo: Rubikon
2 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Książka wprowadza jeden z najpowszechniej obecnych w kulturze śródziemnomorskiej toposów : życie jako wędrówka. Jest to o tyle fortunne i funkcjonalne, że Autorzy przedstawiają płciowość i życie w rodzinie jako wyzwanie lub ciąg wyzwań, wobec których człowiek może i powinien rozwijać własną osobowość, a także osobowość innych ludzi.(z rec. Prof. Dr. Hab. Andrzeja Borowskiego)

Gąska | 2015-04-22

Pani Teresa Król to albo stara dewotka, albo osoba niespełna rozumu. Jak można wypisywać takie brednie. Robi dzieciom pranie z mózgu. Kompletnie nie zna się ani na antykoncepcji, ani na wychowaniu do życia w rodzinie. Jak można było w ogóle coś takiego wydać?!

1. „Dziewczyna powinna zdawać sobie sprawę, że więcej niż chłopiec płaci za nietrafny wybór, bo nie ma równości w naturze. On jest dawcą życia, ‚siewcą’, natomiast jej ciało ‚glebą’, w której będzie wzrastało nowe życie. Postawa chłopców, którzy stają się ojcami, bywa różna”.

2. „Pierwszy partner seksualny, choćby przypadkowy, stanie się wzorem, z którym będziecie porównywać waszego późniejszego małżonka. Dlatego chłopcom zwykle zależy na tym, by jego żoną została taka dziewczyna, która wcześniej ‚nie próbowała'”.

3. „Wiadomo jednak, że nie chodzi tu tylko o mały fałd błony dziewiczej, ale o coś więcej. To ‚coś’ to integralność osoby ludzkiej. Integralny znaczy związany z całością; to dziewczyna, która ‚nie rozmienia się...

Aneta Nowicka | 2016-04-14
Scarlett | 2015-12-27