Byłem kamerdynerem Hitlera

Bis zum Untergang. Als Chef des Persönlichen Dienstes bei Hitler
978-83-61232-08-7
historia
Pistacia

Z opowieści autora książki, który przez lata służby poznał Hitlera tak dobrze, jak nikt inny, wyłania się obraz Führera zupełnie różny od tego, jaki znamy z podręczników do historii. Dla Lingego, który dopiero po wojnie dowiedział się o zbrodniach popełnianych przez hitlerowców, jego szef to nie tylko niezwykle charyzmatyczny i genialny przywódca, lecz także zwyczajny człowiek mający swoje...

Dla Lingego, który dopiero po wojnie dowiedział się o zbrodniach popełnianych przez hitlerowców, jego szef to nie tylko niezwykle charyzmatyczny i genialny przywódca, lecz także zwyczajny człowiek mający swoje pasje i dziwactwa. Oba wizerunki, oficjalny i prywatny, przeplatają się we wspomnieniach kamerdynera. I tak możemy przeczytać o tym, jak Hitler twardą ręką rządził swoim dworem i surowo karał każde niewykonanie rozkazu, jak i o jego związku z Evą Braun. Wspomnienia Lingego to także seria anegdot i charakterystyk dotyczących najbliższych współpracowników Hitlera - Goebbelsa, Ribbentropa, Hessa, Bormanna i Göringa.

źródło opisu: Wyd. Wołoszański, 2010

źródło okładki: woloszanski.pl