Gitara rockowa

83-913944-0-9
podręcznik, gitara rockowa,
muzyka
Jerzy

W książce zostały zawarte wiadomości o improwizacji na podstawie wybranych skal i akordów im właściwych. Prawie 30 z tych skal zostało zagranych z sekcją rytmiczną i akordem tonicznym, co pomoże w zrozumieniu i usłyszeniu różnic pomiędzy nimi. Skale zostały uzupełnione o kadencje akordów, zbudowanych na każdym ze stopni danej skali. Zostały przedstawione także niektóre ze skal tzw....

Prawie 30 z tych skal zostało zagranych z sekcją rytmiczną i akordem tonicznym, co pomoże w zrozumieniu i usłyszeniu różnic pomiędzy nimi. Skale zostały uzupełnione o kadencje akordów, zbudowanych na każdym ze stopni danej skali. Zostały przedstawione także niektóre ze skal tzw. egzotycznych, np. cygańska, hinduska, japońska, a także przykłady chromatyzacji niektórych z nich oraz skale symetryczne, takie jak: półton - cały ton, całotonowa, a także 7 skal stosowanych w bluesie.
Podręcznik zawiera również ćwiczenia i zagrywki, które pomogą pokonać bariery techniczne.
Dział "Zagrywki bluesowe" daje możliwość nauczenia się w szybki i łatwy sposób zagrywek, które zabrzmią w każdej sytuacji: podczas grania bluesa, rocka, fusion i muzyki z pogranicza jazzu.

źródło opisu: http://www.gsmedia.com.pl

źródło okładki: http://www.gitarownia.pl/data/gfx/pictures/large/2/3/4132_1.jpg