Królowa Dunaju. Baśnie, podania i legendy o Bratysławie

Tłumaczenie: Danuta Abrahamowicz
Wydawnictwo: Śląsk
Dunajská kráľovná, povesti a báje o Bratislave

Zbiór baśni, podań i legend o Bratysławie - Królowa Dunaju, Jabłko życia, Dobry duch Dunaju, Córka Bukana, Zotmund, Koń z zieloną grzywą, Świętomarcińskie gęsi, Bratysławski diabeł, Toporczan, Legenda o mieczu, Winogradnicki kunszt, Diabeł i mnich, Legenda o studni, Złota gęś, Biały orzeł, Najmilsza Turka, Biała pani Łucja, Czerwona pelerynka, Ostatnie wiadro, Jak diabeł chodził ze świętym Mikołajem, Czarny kosiarz, Biała Pani browaru, Preszburski dzwon, Legenda o Diabelskim Młynie, Złota Noga, Bratysławskie lwy, Fontanna z Kaczkami, Bratysławski Faust, Husarz i cesarz Józef, Gospoda Pod Czosnkiem.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: www.vivarium.com.pl

Marquee | 2015-03-16
Przeczytana: 07 marca 2015

Baśniowa Bratysława
Na całym świecie powstało wiele przepięknych baśni. Myślę, że warto pamiętać nie tylko o baśniach tysiąca i jednej nocy, ale o tych bliższych nas za południową granicą. Publikacja ta posiada przepiękne teksty znad Dunaju, do których warto zajrzeć.Gorąco polecam

Madalena90009 | 2016-07-23
Na półkach: Z dzieciństwa, Przeczytane

Wspaniała książka wypełniona przepięknymi ilustracjami. Jedno z najmilszych wspomnień z dzieciństwa - czytanie jej w domu babci, przy otwartym oknie wychodzącym na kwitnące w sadzie jabłonie...

Do dziś uwielbiam pełne humoru historie o bratysławskim diable, a także inne, bardziej tajemnicze, mroczne, czasem straszne: Jabłko życia, Toporczan, Legenda o mieczu, Czarny kosiarz, Legenda o Diabelskim Młynie, Bratysławskie lwy, Gospoda Pod Czosnkiem.

Olka Makarewicz | 2015-08-05
Qurak | 2013-12-20