Dar feniksa

Tłumaczenie: Jerzy Abkowicz
Seria: Baśnie z różnych stron świata
Wydawnictwo: Śląsk
baśń, feniks
Yoanna

Jest to baśń chińska, opowiadająca o pewnym chłopcu, który był sierotą i mieszkał samotnie w małym domku na skraju wsi. W okolicy słynął jako świetny i zdolny ogrodnik. Pewnego dnia spotkał biedną dziewczynę, która zanosiła się płaczem. Okazało się, że nie miała lekkiego życia, a to za przyczyną niedobrego ojczyma.. Chłopiec zakochał się w mądrej dziewczynie i postanowił poprosić o jej rękę. Ojczym za rękę swej pasierbicy zażądał bardzo dużej sumy pieniędzy, o której chłopiec nawet nie mógł marzyć.

źródło opisu: http://www.polskaszkolariverhead.com/litdz%20aua.html

źródło okładki: http://www.polskaszkolariverhead.com/litdz%20aua.html