Woliński Park Narodowy. Przewodnik

Wydawnictwo: Woliński Park Narodowy
takisobiejac

Przewodnik "Woliński Park Narodowy" został opracowany i wydany staraniem dyrekcji Parku. Celem wydania przewodnika jest zapoznanie turystów z osobliwościami przyrody Parku oraz całej wyspy Wolin. Niezwykłość tego zakątka wybrzeża to nie tylko bogata historia słowiańszczyzny u ujścia Odry (legenda Vinety) ale przede wszystkim cenne wartości przyrodnicze parku narodowego. Każdego lata spędza tu...

Niezwykłość tego zakątka wybrzeża to nie tylko bogata historia słowiańszczyzny u ujścia Odry (legenda Vinety) ale przede wszystkim cenne wartości przyrodnicze parku narodowego. Każdego lata spędza tu swoje urlopy i wakacje kilkaset tysięcy osób. Oddajemy w ich ręce książkę, która odsłoni tajemnice przyrody Parku.
Parki narodowe spełniają wiele funkcji społecznych. Jedną z najbardziej powszechnych obecnie to turystyka. Chcemy aby turysta zwiedzając Woliński Park Narodowy był świadomy jego wartości, by mógł poznać najciekawsze zakątki i punkty widokowe.
Poruszane sprawy zagrożenia mają uświadomić jak coraz trudniej jest zachować przyrodę Parku narodowego dla przyszłych pokoleń.
Największym sukcesem książki będzie jeżeli czytelnicy włączą się czynnie w ochronę jednego z najpiękniejszych zakątków Polski.

[Stanisław Załanowski]

źródło opisu: Woliński Park Narodowy, Międzyzdroje, 1990

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

takisobiejac | 2011-06-03
XnIcRaM | 2015-01-14