Statystyczny drogowskaz

Statystyczny drogowskaz
978-83-89281-40-1
statystyka
Magdalena

Nowa pozycja wydawnicza SWPS „Statystyczny drogowskaz” to nie tylko doskonały podręcznik, ale zgodnie z podtytułem, praktyczny poradnik analizy danych w naukach społecznych oparty na przykładach z psychologii. Książka jest odpowiedzią na długo wyczekiwany podręcznik akademicki dotyczący praktycznego zastosowania analiz statystycznych w psychologii. Stanowi znakomitą pomoc zarówno dla...

Książka jest odpowiedzią na długo wyczekiwany podręcznik akademicki dotyczący praktycznego zastosowania analiz statystycznych w psychologii. Stanowi znakomitą pomoc zarówno dla studentów, jak i wszystkich zainteresowanych analizą zachowań ludzkich. Zawiera praktyczne zastosowanie analiz statystycznych w psychologii, a także pedagogice oraz innych empirycznych naukach o zachowaniu, jak biologia czy medycyna eksperymentalna. Książka zaopatrzona jest w bogaty materiał graficzny. Wszystkie obliczenia oraz zrzuty ekranu i rysunki wykonane zostały przy użyciu systemu SPSS.
Podręczniki tego typu, będące popularnymi pozycjami w krajach europejskich, stanowią rzadkość wśród polskich publikacji. Tym bardziej zasługuje on na uwagę, czego potwierdzeniem są pozytywne opinie profesorów i specjalistów.

[...] Jeśli chodzi o polski rynek wydawnictw akademickich, jest to zupełnie unikalna propozycja; na naszym rynku wydawnictw metodologiczno-statystycznych dominują bądź podręczniki statystyczne o charakterze wykładu akademickiego, pozbawione praktycznych odwołań do istniejących pakietów statystycznych [...], bądź też mamy do czynienia z czysto technicznymi opisami obsługi danego pakietu statystycznego. [...] Zaproponowany podręcznik akademicki ma szansę stać się prawdziwym bestsellerem na rynku wydawnictw dydaktycznych, dotyczących metodologii badań społecznych i mam nadzieję, że będzie leżeć na biurku każdego studenta i młodego badacza nauk społecznych.
Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Grzegorza Sędka

[...] Jakkolwiek wiadomo, że przede wszystkim samo działanie (ćwiczenie, powtarzanie) czyni mistrza, to nie bez znaczenia jest dobry, zrozumiały podręcznik ułatwiający ową praktykę. Autorzy podjęli się zadania skonstruowania takiego podręcznika będącego, na co wskazuje sam jego tytuł, rodzajem praktycznego poradnika. Jest to zadanie nie tylko ambitne, ale i trudne. Wymaga bowiem przemyślanej selekcji prezentowanych w nim treści.
W moim przekonaniu autorom udało się to zadanie. [...] Czytając podręcznik jasne jest, że pisały go osoby, które mają bogate doświadczenie w prowadzeniu zajęć ze studentami w tym zakresie. Prezentowane wskazówki i dobre rady odpowiadają bowiem na pytania, przed jakimi stają studenci i tym, jakie zadają prowadzącym. Pomagają też uniknąć najczęściej popełnianych błędów.
Z recenzji wydawniczej dr hab., prof. SWPS Magdaleny Marszał-Wiśniewskiej

| 2014-02-19
cykuta | 2013-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2013
Ola | 2013-02-20
Na półkach: Mam, Przeczytane, Psych...
Paulina | 2012-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2011