Lokomotywy spalinowe produkcji polskiej

978-83-206-1731-3
Lokomotywy
technika
Hekate

Książka poświęcona historii rozwoju konstrukcji wszystkich typów lokomotyw spalinowych normalnotorowych, szerokotorowych oraz wąskotorowych produkowanych przez: Pierwszą Fabrykę Lokomotyw w Polsce S.A. w Chrzanowie, Wytwórnię Parowozów Zakładów Ostrowieckich w Warszawie, Zakłady Mechaniczne Hipolita Cegielskiego, Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego oraz wiele mniejszych zakładów przemysłowych i warsztatów. Opisano zarówno konstrukcje rodzime jak i wytwarzane na podstawie obcych dokumentacji. Opis budowy każdej lokomotywy uzupełniają rysunki i fotografie. Przedstawiono lokomotywy manewrowe i liniowe dla PKP, lokomotywy przemysłowe, w tym specjalne lokomotywy dla kopalń węgla (dołowe i powierzchniowe) oraz niezrealizowane projekty lokomotyw spalinowych.

źródło opisu: http://www.wkl.com.pl/lokomotywy-spalinowe-produkcji-polskiej,1,1,526

źródło okładki: http://www.wkl.com.pl/lokomotywy-spalinowe-produkcji-polskiej,1,1,526

Tymonmoto | 2012-07-03

Polecam każdemu.