CzytajPL konkurs
Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
867422 czytelników
1958 dyskusji
121747 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Portret psychologiczny - wygraj pakiet książek "Grzech" i "Cień bestii".

Portret psychologiczny - wygraj książkę "Grzech" i "Cień bestii".

Autor „Grzechu”, Max Czornyj, za centrum krwawych wydarzeń obrał Lublin. Ktoś porywa kobiety, a ich rodziny otrzymują tajemnicze listy. Do sprawy zostaje przydzielony wybuchowy komisarz Eryk Deryło. Gdy znalezione zostają pierwsze zwłoki, na miasto pada strach, a presja wywierana na lubelską policję rośnie. Ciało kobiety zostało okrutnie zbezczeszczone, z rozmysłem upozowane i porzucone na jednym z lubelskich cmentarzy. Morderca przez cały czas znajduje się o krok przed ścigającą go policją. Do sprawy włącza się profiler Miłosz Tracz.

Bohaterka „Cienia bestii”, agentka specjalna FBI Smoky Barrett, zajmowała się dotąd tropieniem seryjnych morderców. Nie miała sobie równych do czasu, kiedy szaleniec zabił jej męża i córkę, po czym brutalnie ją okaleczył ją. Teraz inna bestia wdziera się w jej życie. Nieuchwytny morderca rzuca jej bezpośrednie wyzwanie. Przez wszystkie lata pracy nie zetknęła się z podobną osobowością - fascynujący potwór, chory geniusz, wymykający się analizom najlepszych profilerów. Po obejrzeniu nagrania jego ostatniej zbrodni Smoky decyduje się wrócić do agencji.Agentka Smoky Barrett i profiler Miłosz Tracz muszą stworzyć portrety psychologiczne szaleńczych morderców, by przewidzieć ich kolejne ruchy i powstrzymać przed popełnieniem zbrodni. Poczujcie się przez chwilę jak prawi bohaterowie kryminałów i stwórzcie profil psychologiczny... samych siebie. Czekamy na Wasze autoanalizy! Możecie potraktować to zadanie z przymrużeniem oka ;)

 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki "Grzech" i "Cień bestii".

 
Regulamin
  • Konkurs trwa od 22 listopada do 29 listopada włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Filia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 2033
LubimyCzytać
21-11-2017 10:57
Max Czornyj Max Czornyj
Cody McFadyen Cody McFadyen
Grzech Grzech
Cień bestii Cień bestii
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
22-11-2017 10:23
Na pewno jestem osobą pełną pasji, zainteresowań ale i paradoksów. Nie znam nikogo kto ma takie zainteresowania jak ja gdyż na pozór one się wykluczają, a mnie naprawdę interesują. Tym mogę zrażać do siebie wielu ludzi. To wszystko jednak powoduje, że mam ogromną wiedzę o świecie, ale z tego powodu nie zadzieram nosa, ani nie jestem snobką. Lubię ludzi i z nimi rozmawiam przy czym nikogo nie szereguję, nie patrzę z góry i też nie chylę czoła przed ludźmi z jakichś powodów wysoko postawionymi. Ja mam różnych znajomych, ale tych znajomości w ogóle nie wykorzystuję. Są moimi znajomymi, bo ich lubię i nie interesują mnie żadne układy, czy plecy. Co do mężczyzn to zawsze miałam wysokie oczekiwania i lubiłam być pod wrażeniem. Mnie pociąga inteligencja i nigdy nie byłabym z mężczyzną, który nie byłby w stanie uszanować moich poglądów i w ogóle mnie nie rozumiał. Co do moich poglądów politycznych to są centrowe i ja tak głosuję. A tak w ogóle to kocham literaturę i konkursy Lubimy czytać.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 383
Mystery
22-11-2017 11:08
Jestem niepoprawną romantyczką chodzącą z głową w chmurach.
Jako zodiakalna Waga jestem niezdecydowana i bywam humorzasta.
Cechuje mnie wrażliwość. Można stwierdzić, że aż za bardzo kieruje mną ta cecha. Szybko się wzruszam, nie potrafię przejść obojętnie obok ludzkich dramatów.

Chciałabym w podróż wyruszyć,
żeby znów się wzruszyć.
Czasem piszę w pamiętniku,
książek na półce mam bez liku.
Troskliwość to moje drugie imię,
czuję, że bez czytanie zginę.

:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 258
Agnieszka
22-11-2017 11:43
Jestem osobą pełną sprzeczności i ciężko mnie rozgryźć. Nie jestem romantyczką, bo mnie to strasznie irytuje, ale czasem czuję potrzebę romantyzmu i na chwilę staję się romantyczną. Na pozór twarda, silna kobieta w środku bardzo wrażliwa i uczuciowa. Ambitna, obowiązkowa, ale leniwa i z tym lenistwem bardzo ciężko walczę ;) Z pozoru poważna, niedostępna przy bliższym poznaniu dowcipna, pomocna, koleżeńska. Na pierwszy rzut oka małomówna, cicha przy bliższym poznaniu gaduła. Pozornie nie przejmuje się krytyką a w środku bardzo ją przeżywa.
Bardzo szybko się denerwuję i irytuję, ale też szybko przechodzi. Bardzo często mam dosyć swojego życia a tak naprawdę nie zamieniłabym go na żadne inne.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1366
Rudzielec
22-11-2017 11:44
Seryjny czytacz na wolności!

Pseudonim: Rudzielec
Płeć: kobieta
Wiek: 30-35 lat
Rasa: kaukaska
Modus operandi: nałogowo poluje na e-booki w promocjach (korzystając ze stron internetowych poświęconych temu tematowi); czyta codziennie, najczęściej wieczorami

Rozszerzony opis sprawcy:
Kobieta po trzydziestce, prawdopodobnie sama uważa się za młodszą duchem. Kompulsywna zakupoholiczka, kupuje więcej niż jest w stanie przeczytać. Ma stałą pracę, raczej biurową niż fizyczną. W życiu prywatnym niezorganizowana bałaganiara, unika zbyt częstych kontaktów z ludźmi uciekając do świata literatury. Prawdopodobnie często spotykana z kawą, kocem i książką na kanapie, ale z dowodów wynika, że jest również osobnikiem sprawnym fizycznie. Najprawdopodobniej szkoda jej czasu na dojazdy do siłowni, bo woli poświęcić go na czytanie. Ćwiczy więc regularnie w domu korzystając z filmów dostępnych w internecie. Przez ludzi z otoczenia jest raczej lubiana, choć trzyma się na uboczu. Ma prawdopodobnie niewyparzoną buzię i jest trochę porywcza. Sarkazm jest jej najczęściej stosowaną bronią, choć należy również liczyć się z możliwością użycia ciętych ripost.

Zalecenia końcowe:
W celu uniknięcia zranienia uczuć funkcjonariuszy nie drażnić bardziej niż to będzie konieczne. Zatrzymanie najlepiej przeprowadzić wieczorem, kiedy będzie oderwana od rzeczywistości i pogrążona w lekturze.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 361
kasiek66
22-11-2017 13:17
Drobna blondynka o długich kręconych włosach. Dziewczęca uroda i duże niebieskie oczy jak u lalki. Urzeka uśmiechem i zaczarowuje delikatnością. Czy ktoś taki może zabić? Oczywiście, że tak. Pod drobna i delikatna kryje się ostra i waleczna kobieta. Gotowa zabić aby tylko jej dziecku nie stała się krzywda. Te duże oczy ciągle rejestrują kazdy ruch. Czarujący uśmiech to tylko przykrywka aby cię lepiej poznać i jeśli trzeba wsadzić nóż w plecy. Mała, słodka blondyneczka... Może być seryjnym morderca
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 73
Szyszka
22-11-2017 13:34
Miejsce zbrodni: mieszkanie w dużym polskim mieście
Zbrodnia: Brutalne połknięcie książki
Data: codziennie

Profil psychologiczny zbrodniarza:
Kobieta, wiek ok. 30-35 lat, choć wygląda i czuje się młodziej, co może przekładać się na aktywny tryb życia. Lubi przygody i wyzwania, chętnie bierze udział w różnego rodzaju imprezach. Osoba lubiana i towarzyska, choć ma problemy z pełnym zaufanie, co prawdopodobnie wynika z bolesnych doświadczeń z młodości. Osoba o wielu wręcz skrajnych pasjach, co prawdopodobnie przekłada się na rożne tematyki połkniętych książek. Osoba "stadna", która w samotności to lubi tylko robić zakupy, a poza tym bardzo potrzebuje kontaktu drugiego człowieka i bardzo dba o codzienne relacje, żeby nie zatracić się w codzienności. Osoba ta nie tylko pochłania książki, ale także chipsy. Ma świadomość aspektów zdrowotnych, a mimo to uważa, że życie jest za krótkie, żeby odmawiać sobie przyjemności :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1618
Deutschland91
22-11-2017 17:45
Jestem brunetką o prostych, długich włosach i piwnych oczach. Wyglądam na mniej niż wskazuje to mój wiek, nieraz byłam brana za uczennicę klasy maturalnej. Jestem osóbką bardzo upartą, umiejącą twardo postawić na swoim. Na pytania osób,które się dziwią,że lubię niemiecki, książki niemieckich autorów, czy muzykę artystów pochodzących z tego kraju odpowiadam zdecydowanie, że lubię i nie zamierzam zmieniać zainteresowań. Moim znakiem rozpoznawczym są m.in kryminały niemieckiej autorki Nele Neuhaus. Jestem jej ogromną fanką. Poza tym jestem też osobą pozytywnie nastawioną do innych, chętnie nawiązującą kontakty z ludźmi z innych krajów. Uwielbiam coca-colę i słodycze a dietetyków unikam jak ognia :).
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 26
Marysia
22-11-2017 18:13
Groźna kryminalistka na wolności!
Jest niezrównoważona psychicznie. Ma tak nudne życie,że często szuka sobie tematu, na który mogłabym mieć obsesje przez jakiś czas. Kiedy już go znajdzie przeszukuję wszystkie dostępne formy informacji, zaniedbując codzienne sprawy. Regularnie sprawdza wszystkie dostępne księgarnie i obsesyjnie szuka promocji. Kiedy nie ma pieniędzy, aby je kupić, sprzedaję część swojego dobytku. Raczej nie spotkacie jej za dnia, ponieważ boi się światła i ludzi. Swoje polowania zaczyna nocą. Jeżeli jakaś osoba wyda się jej interesująca to zaczyna z chorą manią ją stalkować. Tworzy dziwne wykresy, notatki lub piszę listy do siebie z przeszłości, które może zrozumieć tylko ona. Na to, iż jest typową hipokrytką dowodzi np. to, że uważa iż czarne koty to podmiot szatana, którą ściąga same nieszczęścia z zaświatów, ale sama ma czarną kotę Fiona.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 251
karola
22-11-2017 20:36
Dziewczyna. Wysokość do 170 cm. rozmiar buta nie znany. Brak śladów w miejscu zbrodni. pod maską milej i grzecznej, skrywa emocje, w tym gniew, który przeradza sie w zabójstwa. trudno określić wygląd. Perfekcjonistka, mądra( brak sladów, poszlak, wszystko dobrze zaplanowanie. Nie znajdziecie jej.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd