Inagaki Sugimoto Etsu

Japońska pisarska urodzona w 1874 w prowincji Echigo w Japonni. Córka karo Nagaoki. Upadek systemu feudalnego miał miejsce niedługo przez jej urodzinami, co było dużym wstrząsem dla ekonomicznej sytua... Japońska pisarska urodzona w 1874 w prowincji Echigo w Japonni. Córka karo Nagaoki. Upadek systemu feudalnego miał miejsce niedługo przez jej urodzinami, co było dużym wstrząsem dla ekonomicznej sytuacji jej rodziny.
Była wychowywana na kapłankę, wzięła zaaranżowany przez jej rodzinę ślub z japońskim kupcem i zamieszkała wraz z nim w Cincinnati, Ohio. Etsu uczęszczała do misjonarskiej szkoły w Tokio by zdobyć porzebne do życia USA doświadczenie i wiedzę na temat zachodniej kultury. Edukacja w nowoczesnej szkole skoniła ją do przyjęcia chrześcijańst. W 1898 udała się w podróż do USA, gdzie wzięła ślub ze swoim narzeczonym i urodziła dwójkę dzieci. Po śmierci ojca wróciła z córkami do Japonii. W trosce o ich wychowanie podjęła decyzję przeprowadzenia się spowrotem do USA.

Później mieszkała w New York City, gdzie zajmowała się studiowaniem i tłumaczeniem literatury z języka japońskiego na Uniwersytecie Kolumbijskim. Pisała artykuły dla gazet i magazynów.

Umarła w 1950 roku.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Córka Samuraja
Córka Samuraja
Inagaki Sugimoto Etsu

7,26 (42 ocen i 8 opinii)
Córka Samuraja Seria: Odkrywanie Japonii
"Cudowna książka, która zdobędzie niezliczonych przyjaciół dla Japonii, książka wychowująca dzieci wszystkich ludów, książka-szkoła dla pedagogów i rodziców. Książka czarująca, o wdzięku... kwiec...
czytelników: 257 | opinie: 8 | ocena: 7,26 (42 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
54
203
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (54)

Cytaty tego autora (2)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd