Małgorzata Żurakowska

Swoje życie rozpoczęła w Kielcach. Paradoks polegał na tym, że nikt z rodziny nigdy tam nie mieszkał i nie mieszka... Potem szybko przywieziono ją do Lublina, gdzie żyje do dziś i niebawem doczeka 50%... Swoje życie rozpoczęła w Kielcach. Paradoks polegał na tym, że nikt z rodziny nigdy tam nie mieszkał i nie mieszka... Potem szybko przywieziono ją do Lublina, gdzie żyje do dziś i niebawem doczeka 50% zniżki na okulary.
Ukończyła najpierw polonistykę na UMCS, potem dziennikarstwo na KUL-u, następnie napisała doktorat u prof. S. Nieznanowskiego na UMCS, a obroniła na KUL-u. Nieliczne chwile oddechu wykorzystała na wyjście za mąż i urodzenie trojga dzieci. Pracowała jako instruktorka teatralna, kulturalno-oświatowa, dyżurna w telefonie zaufania, sprzedawczyni w księgarni, wreszcie osiadła na wiele lat w Studium Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa KUL, a teraz w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikowania Społecznego, od kilkunastu lat również w Polskim Radiu Lublin, gdzie w redakcji Publicystyki Społeczno- Kulturalnej pełni funkcję kierownika redakcji.
Uwielbia: rodzinę (absolutnie wyjątkowy Mąż i Dzieci), szczypki, goździki, dni wolne od pracy i herbatę. Jedyna tolerowana forma ruchu to przewracanie kartek w książce i rozciąganie twarzy w uśmiechu na widok najbliższych, ulubionych i życzliwych... oraz psa.
A ponieważ dobry dziennikarz radiowy powinien pisać – pisze, poszukując sposobu na przełamanie małych i dużych niepowodzeń – ironicznym i ciepłym spojrzeniem na świat, które następnie prezentuje słuchaczom oraz czytelnikom... z dobrym skutkiem!
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Muchy w zupie i inne dramaty
Muchy w zupie i inne dramaty
Małgorzata Żurakowska

6,61 (183 ocen i 50 opinii)
Muchy w zupie i inne dramaty
"Muchy w zupie i inne dramaty" Małgorzaty Żurakowskiej to zapiski współczesnej kobiety, radiowej dziennikarki i mamy, która z humorem i swadą opisuje codzienne wydarzenia. To przezabawne opowieści o...
czytelników: 364 | opinie: 50 | ocena: 6,61 (183 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
232
130
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (4)

Czytelnicy (232)

zgłoś błąd zgłoś błąd