Petra Neomillner

Urodzona w styczniu 1970 roku w Pradze. Absolwentka liceum księgarskiego, grafik, autorka scenariuszy i pisarka. Pisze od dzieciństwa, zaczynała od wierszy. Flirt z prozą rozpoczęła dopiero w wieku 25... Urodzona w styczniu 1970 roku w Pradze. Absolwentka liceum księgarskiego, grafik, autorka scenariuszy i pisarka.
Pisze od dzieciństwa, zaczynała od wierszy. Flirt z prozą rozpoczęła dopiero w wieku 25 lat. Debiutowała w czasopiśmie "Twierdza" opowiadaniem "Ta, którą tylko bogom wolno siodłać...". Rok później również na łamach "Twierdzy" w opowiadaniu "Gniew" po raz pierwszy przedstawiła światu czarodziejkę Moirę – bohaterkę, której losy zyskały zainteresowanie czytelników na tyle, by być regularnie przez pismo publikowane.
W roku 2006 wydała pierwszą książkę – zbiór "Własna krew". Zawarła w niej wszystkie dotychczas wydane teksty o Moirze, dodając kilka innych opowiadań. Pod koniec 2007 roku pojawiły się jeden po drugim trzy kolejne tytuły – pierwsza część cyklu o Moirze i Desmondzie "Pieśni czarodziejki", pt. "Zakażenie", zbiór opowiadań łączący fantastykę z tematyką sado-maso "Zabawy w ból" i pierwszą część cyklu o wampirzycy Tinie Salo ze współczesnej Pragi "Słodka jak krew". W ubiegłym roku ukazały się kolejne tomy cyklu "Łyk wieczności" i "Pułapka na niedźwiedzia".

źródło opisu: https://ksiazki.wp.pl/petra-neomillner-6150164411332737c

źródło zdjęcia: Internet

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Słodka jak krew
Słodka jak krew
Petra Neomillner

5,91 (293 ocen i 30 opinii)
Słodka jak krew
Jeżeli ona jest słodka, to w żyłach płynie nam kwas akumulatorowy... Wciąż pamiętam dzień, kiedy zobaczyłem ją po raz pierwszy. Ubraną niczym tania dziwka, jak cała ta „złota młodzież” Pragi. Zaćpaną...
czytelników: 593 | opinie: 30 | ocena: 5,91 (293 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
378
206
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (8)

Czytelnicy (378)

Cytaty tego autora (2)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd