Ks. Jerzy Sermak SJ

O. Jerzy Sermak SJ, urodził się 7 stycznia 1950 roku w Czechowicach Dziedzicach. Po ukończeniu Liceum Muzycznego w Bielsku-Białej, w 1969 roku wstąpił do zakonu oo. jezuitów i rozpoczął nowicjat w Sta... O. Jerzy Sermak SJ, urodził się 7 stycznia 1950 roku w Czechowicach Dziedzicach. Po ukończeniu Liceum Muzycznego w Bielsku-Białej, w 1969 roku wstąpił do zakonu oo. jezuitów i rozpoczął nowicjat w Starej Wsi. Następnie, w latach 1971-74 studiował filozofię na Wydziale Filozoficznym TJ w Krakowie. Po jej ukończeniu wyjechał na studia teologiczne do Rzymu, gdzie studiował na Uniwersytecie Gregoriańskim. Święcenia kapłańskie otrzymał w Rzymie, 21 czerwca 1977 roku. Następnie przez dwa lata na tymże uniwersytecie kontynuował studia specjalistyczne z teologii duchowości.

Powrócił do kraju w 1979 roku. Przez rok pracował w duszpasterstwie powołań Prowincji Południowej TJ. W latach 1980-84 był duszpasterzem akademickim w znanym w Krakowie WAJ-u (Wspólnota Akademicka Jezuitów). W roku 1984 został mianowany ojcem duchownym jezuickich kleryków, studiujących w Krakowie filozofię. Równocześnie pełnił funkcję spowiednika w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. Funkcje te pełnił do roku 1988, kiedy to po raz pierwszy został redaktorem naczelnym “Posłańca Serca Jezusowego”, a w latach 1990-92 pełnił również funkcję dyrektora Wydawnictwa Apostolstwa Modlitwy.

W 1992 roku wyjechał do Chicago, by przez sześć lat pracować tam wśród Polonii. Był dyrektorem religijnych programów radiowych, kapelanem harcerzy i kilku zgromadzeń sióstr zakonnych, należał do redakcji wychodzącego w Chicago dwutygodnika “Nowe Życie”. Po powrocie do kraju w 1998 roku, objął ponownie funkcję redaktora naczelnego “Posłańca Serca Jezusowego”, udzielając również rekolekcji księżom, siostrom zakonnym i ludziom świeckim. Prowadził też cotygodniowe korespondencje radiowe dla słuchaczy w Chicago.

W 2006 r. został mianowany instruktorem III Probacji w Jastrzębiej Górze. Funkcję tę sprawował do czerwca 2013 roku, a w lipcu tegoż roku wyjechał ponownie do Chicago, by podjąć tam misję superiora wspólnoty zakonnej i rektora Jezuickiego Ośrodka Milenijnego.

Jest autorem dwunastu pozycji książkowych, wydanych przez Wydawnictwo WAM: Zamyślenia (1992), Słowa jak ziarno (2000), Kim On jest? (2001), Bogactwo sakramentów (2002), Objawiłem wam swoje imię (2005), Co jest najważniejsze? (2006), Najważniejszy jest cel (2007), Odnaleziony skarb (2007) Różaniec ze służebnicą Bożą, Rozalią Celakówną (2010), Nowenna do Najść. Serca Jezusa z błogosławionym Janem Pawłem II (2011), Drogi wiary (2012), Mądry z wiary żyje (2012).

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/

źródło zdjęcia: http://www.jezuici.org

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Bogactwo Sakramentów
Bogactwo Sakramentów
Ks. Jerzy Sermak SJ

0 (0 ocen i 0 opinii)
Bogactwo Sakramentów
Książka przybliża Czytelnikom prawdę o sakramentach świętych w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego. Autor w sposób przystępny i przejrzysty definiuje, czym jest sakrament i jakim jest bogactwem...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Mądry z wiary żyje
Mądry z wiary żyje
Ks. Jerzy Sermak SJ

8 (1 ocen i 0 opinii)
Mądry z wiary żyje
Człowiek mądry nie stara się rozwikłać tajemnicy wiary. Godzi się z jej istnieniem i z tym, że nie da się jej do końca zgłębić. Przyjmuje, że nie wszystko musi zrozumieć, bo nie wszystko jest wytłumac...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 8 (1 głos)
Odnaleziony skarb
Odnaleziony skarb
Ks. Jerzy Sermak SJ

0 (0 ocen i 0 opinii)
Odnaleziony skarb
Modlitwa jest pokornym uznaniem własnej słabości i szukaniem wsparcia w "Tym, który mnie umacnia". Chrześcijanin i apostoł powinien zawsze pamiętać, że jedynie Bóg jest źródłem wszelkiego do...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

3
1
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd