Marek Olszewski

Zastanawiałam się, [...] czy o wierszach Marka można powiedzieć wszystko i zakończyć. Stwierdzić, że to co ważne już zostało powiedziane, że teraz to już tylko kolejne epizody wcześniejszych zmagań z... Zastanawiałam się, [...] czy o wierszach Marka można powiedzieć wszystko i zakończyć. Stwierdzić, że to co ważne już zostało powiedziane, że teraz to już tylko kolejne epizody wcześniejszych zmagań z piórem. Jednak nie. Marek zaskakuje cały czas. Co jednak udało mi się zauważyć, to fakt, że jako autor, poeta, kontynuuje swoje myśli. Pozwala im się rozwijać, a rozwój następuje niczym kolejne etapy w życiu. Jego poezja opowiada, ścierają się w niej dwa światy. Ten realny teraźniejszy i ten, który pozwolił tej teraźniejszości zaistnieć. Oczywiście wszystko otoczone jest bardzo dokładnie całą masą elementów, rekwizytów i zakodowanych myśli.

Wiersze Marka nie stają w miejscu. Nie mogą, bo to po prostu nierealne. Nie zatrzymuje się w miejscu czegoś, co musi biec, co musi iść po wyznaczonym przez autora torze.

Balustrada (recenzja) - Sylwia Kanicka - 2 styczeń 2009

mail: olszewski.kielce@gmail.com

źródło opisu: materiały od autora

źródło zdjęcia: materiały od autora

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
POSTscriptum. Antologia 1/2015 (7)
POSTscriptum. Antologia 1/2015 (7)
Elżbieta Barańska, Elżbieta M. Będkowska-Adamczyk, Aniela Birecka, Michał Witold Gajda, /gracjana/, Leon Gutner, Małgorzata Halman, Ewa Janowska, Mirosław Kaczmarek, Witold Kiejrys, Bożena Kluszczyńska, Lidia Kowalczyk, Lila Kucfir, Joanna Lessnau, Jadwiga Łowkis, Lila Helena Metryka, Czesława Mileszko, Zbigniew Michalski, Marek Olszewski, Aleksander Osiński, Zygmunt Marek Piechocki, Katarzyna Piotrowska, Maria Polak, Stefan Rydel, Halina Sułek-Kobiela, Leszek Wlazło, Danuta Zasada, Grażyna Izabela Zarębska, Irena Maria Zborowska, Stanisława Żak, Mariusz Andrzej Żłobiński, Lidia Żuchowska

0 (0 ocen i 0 opinii)
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
0
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd