Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10448/mroczne-umysly-w-kinach

Mroczne umysły w kinach

1 wartościowy tekst

Zieloni, Niebiescy, Czerwoni, Żółci i ona. Ruby, ostatnia z Pomarańczowych. Jeśli jeszcze nie czytaliście bestsellerowej serii Mroczne umysły Alexandry Bracken to najwyższy czas. Już 24 sierpnia do polskich kin wejdzie ekranizacja pierwszego tomu!

Zanim Alexandra Bracken napisała Pasażerkę na półkach księgarni pojawiły się Mroczne umysły. W pogrążonych kryzysie Stanach Zjednoczonych choroba zwana OMNI zabija 98% dzieci w całym kraju. Te, które przeżyły zyskały moce, które na zawsze zmienią ich życie. Ponadprzeciętna inteligencja, telekineza, władza nad elektrycznością, ogniem i ludzkimi umysłami.

Główną bohaterką jest Ruby, która podobnie jak inne dzieci, została przeniesiona do rządowego obozu "rehabilitacyjnego", gdzie badane są jej zdolności. Gdy udaje jej się uciec, razem z innymi ocalałymi postanawia utworzyć ruch oporu i wziąć przyszłość w swoje ręce. 

W głównej roli zobaczymy Amandlę Stenberg znaną między innymi z ekranizacji takich książek jak Igrzyska śmierci, czy Ponad wszystko.  U jej boku pojawią się między innymi: Harris Dickinson („Home”, „Milczący świadek”, „Beach Rats”), Gwendoline Christie ( „Gra o Tron”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”, „Igrzyska śmierci”).

W Polsce powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Otwarte w 2014 roku. Ostatnia powieść Alexandry Bracken Podróżniczka została wydana w kwietniu 2018 roku.

 


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2043
LubimyCzytać
29-05-2018 12:58
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Reguła 5 sekund. Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odmienić swoje życie

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim postanowienia snute, przez większość z nas, na kolejny rok... i jak powszechnie wiadomo, to różnie z tymi noworo...

zgłoś błąd zgłoś błąd