Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10109/patronaty-tygodnia

Patronaty tygodnia

1 wartościowy tekst

Na finał marca polecamy dwie propozycje z wydawnictwa Media Rodzina z mocnej w tematyce, ale lekkiej w odbiorze serii Gorzka czekolada. Będą to thrillery – jeden wprost ze Skandynawii („Obrączka diabła”), akcja drugiego rozgrywa się w Berlinie („Detonator”). Oprócz tego zachęcamy do przeczytania: kryminału dla młodych czytelników – „Ratując Sophie” Fleur Hitchcock i historii o rodzinie autystycznego chłopca o imieniu Sam, czyli „Chłopca z klocków” Keith Stuarta. Wszystkie te pozycje ukazują się pod patronatem lubimyczytać.pl.

Obrączka diabłaVidar Sundstøl

Gdzie kupić

Mroczny thriller ze Skandynawii. W noc letniego przesilenia 1985 roku w norweskiej wiosce Eidsborg przepada bez wieści młoda badaczka folkloru. Trzydzieści lat później w tej samej okolicy ginie studentka Cecilie Wiborg. Główni bohaterowie, prywatny detektyw Max Fjellanger i bibliotekarka uniwersytecka Tirill Vesterli, szukają rozwiązania zagadki tych zaginięć, zgłębiając mroczny mistycyzm i folklor norweskiego Telemarku.

 

 

DetonatorKathrin Lange

Gdzie kupić

Przerażająco aktualny thriller o elektryzującej treści, drugi tom serii o zamachach w Berlinie. Zamachowiec samobójca przekazuje muzułmańskiemu policjantowi Farisowi niewiarygodną wiadomość – następnym razem to Faris uruchomi detonator. W życie funkcjonariusza wkracza człowiek, który nie cofnie się przed niczym, by go złamać i uczynić z niego terrorystę.

Faris będzie musiał się zmierzyć z wrogiem, który nie zna litości. Jaką rolę w tej historii odegra była narzeczona Laura, piękna pastorka Ira i siostra policjanta Anisah? Czy Faris włoży pas szahida?

Chłopiec z klockówKeith Stuart

Gdzie kupić

Poznajcie Alexa, trzydziestoparoletniego tatę. Kocha swoją żonę Jody, lecz zapomniał, jak jej to okazywać. Kocha swojego syna, Sama, ale go nie rozumie. Coś musi się zmienić. A Alex powinien zacząć od siebie.
Poznajcie ośmioletniego Sama. Pięknego, zaskakującego, autystycznego chłopca. Dla niego świat to zagadka, której nie potrafi samodzielnie rozwiązać. Gdy jednak Sam zaczyna grać w Minecrafta, pojawia się miejsce, w którym on i tata zaczynają na nowo odkrywać nie tylko samych siebie, lecz także siebie nawzajem…
Czy rozsypaną na kawałki rodzinę uda się poskładać?

Ratując SophieFleur Hitchcock

Gdzie kupić

Lottie tylko chciała być bohaterką. Nie miała pojęcia, że okaże się to tak niebezpieczne…
Gdyby rodzice Lottie byli normalnymi ludźmi zamiast kompletnymi dziwakami, dziewczyna nigdy nie poznałaby Sophie. I nigdy nie złożyłaby takiej obietnicy. Ani nie uciekłaby kajakiem, nie kradła buraków i nie udawałaby, że jest fanką Gwiezdnych Wojen. Nie wydarzyłoby się również nic strasznego... 
Kolejny, po "Morderstwie w środku zimy", trzymający w napięciu i zapadający w pamięć kryminał dla młodszych czytelników autorstwa Fleur Hitchock!


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 206
PAWEŁ82
26-03-2018 15:48
Obrączka diabła "wygląda" Ciekawie.
książek: 195
Veronica
26-03-2018 16:02
Chyba tylko "Obraczka diabla", jak dla mnie.
książek: 1622
Deutschland91
26-03-2018 16:55
"Detonator" to coś dla mnie.
książek: 406
LetMeRead
27-03-2018 07:52
"Chłopiec z klocków" - że niby gra komputerowa ma pomóc w odbudowaniu relacji rodzinnych? Mocno naciągane.
książek: 494
Jolka
27-03-2018 09:17
Dla mnie "Obrączka dla diabła".
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Statek śmierci

Naprawdę dobry thriller! Akcja toczy się dwutorowo - przeszłe wydarzenia na statku przeplatają się z teraźniejszym dochodzeniem. Dzięki temu zabieg...

zgłoś błąd zgłoś błąd