Wyzwanie czytelnicze lubimyczytać.pl. Temat na czerwiec

LubimyCzytać
01.06.2021

Czy na półkę „Przeczytane” dodaliście już zbiory opowiadań, które były tematem majowego wyzwania? Doskonale! Czas więc na wyjawienie tematu na rozpoczynający się właśnie miesiąc. Możemy już zdradzić, że w czerwcu nie będziemy czytać, tylko raczej… oglądać.

Wyzwanie czytelnicze lubimyczytać.pl. Temat na czerwiec

Wkraczamy na półmetek tegorocznego wyzwania! Gwoli przypomnienia: czytaliście już książki z liczbą w tytule, te polecone przez innych, wybrane na podstawie tagów w lubimyczytać.pl, z okładką w Waszym ulubionym kolorze oraz opowiadania. Mamy nadzieję, że poszczególne tematy pozwalają Wam odkrywać nowe literackie światy, które czarują słowem. Pozwólcie więc, że w czerwcu zachęcimy Was do czegoś innego…

Zadanie na czerwiec 2021 brzmi:

Przeczytam książkę z ilustracjami lub zdjęciami.

Pięć tematów za nami, czas na szóste! Tym razem namawiamy do sięgnięcia po „książki z obrazkami”! W czerwcu pobuszujcie po półkach (zarówno wirtualnych, jak i tych w księgarniach czy bibliotekach) z albumami, komiksami i książkami z ilustracjami. Tym razem bardziej od fabuły liczy się warstwa estetyczna danej publikacji – ważne są obrazy.

Reklama

Od czego zacząć wybór książki na czerwiec? Zapraszamy do przeczytania informacji, które ukazały się niedawno na naszych łamach – choćby tej o światowej sławy ilustratorze Ericu Carle’u, twórcy książki „Bardzo głodna gąsienica”. Choć artysta zmarł, o jego geniuszu świadczą pozostawione dzieła, które można przejrzeć choćby tutaj. Inspiracji można również szukać w publicystyce – artykule o albumach czy mistrzach polskiej ilustracji.

Jakie nazwiska przychodzą Wam do głowy na hasło ilustratorzy znad Wisły? Jan Marcin Szancer, Antoni Uniechowski, Edward Lutczyn? A może zmarły niedawno Bohdan Butenko? Zdzisław Witwicki, Mieczysław Pokora, Elżbieta Gaudasińska, Bożena Truchanowska, Teresa Wilbik, Józef Wilkoń? Warto poznać też artystów z młodszego pokolenia, takich jak Piotr Socha, Iwona Chmielewska, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Emilia Dziubak. A także sięgnąć po publikacje zaprojektowane przez Martę Ignerską, Pawła Pawlaka, Monikę Hanulak czy Jana Bajtlika. Wyszukajcie te nazwiska w katalogu i odkryjcie nieznane wcześniej książki!

A jeśli wolicie komiksy? To świetnie – może to dobra okazja, by wrócić do swoich ulubionych autorów powieści graficznych lub odkryć tych zupełnie nowych?

Tych, którzy od ilustracji wolą zdjęcia, namawiamy do zerknięcia w stronę albumów. Niech czerwiec będzie tym miesiącem, kiedy przeczytacie odkładaną na później publikację o malarstwie czy architekturze, a także … dziełach natury.

Pamiętajcie, że w wyborze książki do czerwcowego wyzwania pomoże Wam także katalog lubimyczytać.pl. Wystarczy, że z menu wybierzecie kategorię „albumy” czy „komiksy”.  Możecie je sortować datą wydania, liczbą ocen lub czasem dodania do serwisu.

Dajcie się zachwycić obrazom!

Reklama

Pamiętajcie, żeby dołączyć do specjalnej grupy na Facebooku, gdzie możecie wklejać linki do swoich opinii na lubimyczytać.pl. Jeśli nie macie konta w social mediach, to stworzyliśmy również nowy wątek na forum. Koniecznie dajcie znać, które książki wybraliście i jak Wam się podobały.

Oznaczajcie nas na Instagramie i Facebooku pod zdjęciami publikacji, które czytacie w ramach akcji. Dodawajcie hashtag #WyzwanieLC2021 pod publicznymi postami. Będziemy obserwować Wasze poczynania i odwiedzać Wasze profile.

Zachęcamy też do stworzenia półki „Wyzwanie LC 2021”. Jeżeli się na to zdecydujecie, to z przyjemnością przygotujemy podsumowanie tego, po jakie książki najczęściej sięgaliście w ramach tegorocznej akcji.

[ec]

Reklama

komentarze [1011]

Sortuj:
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Evik 17.06.2021 15:16
Bibliotekarka

Jeśli ktoś poszukuje ksiażki do wyzwania, to polecam "Ikabog" J.K. Rowling. Ilustracje są wyjątkowe pod wieloma względami. 
Niestety, skończyłam czytać w maju, więc....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
hexe 16.06.2021 21:05
Czytelniczka

Dlaczego wpisując w wyszukiwarkę nie wyświetla się wyzwanie na czerwiec?? - znalazłam przez wyzwanie na marzec (a w ogóle to przez link z poprzedniego roku).  Dlaczego nie można wypowiedzieć się w starej wersji?? No nic, nieważne (ale jednak badziewie). Zgłaszam zaliczenie wyzwania na czerwiec  Mikołajek (ale pakiet rozszerzony, który...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Mikołajek  Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć
Gator 16.06.2021 14:45
Czytelniczka

Przeczytałam jeszcze  Darth Vader #10

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Darth Vader #10
frania007 15.06.2021 17:34
Czytelniczka

Udało mi się wreszcie  dorwać Avatar: The Last Airbender. The Rift. Omnibus Jej, Avatar! <3 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Avatar: The Last Airbender. The Rift. Omnibus
Evik 15.06.2021 15:59
Bibliotekarka

Akurat napatoczyły się książki państwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Są to: 

i

Książki ze zdjęciami / obrazkami  innych autorów:

W tym miesiącu przeczytałam na razie  13 książek i tylko w dwóch nie ma żadnych obrazków. 
Bo nawet w książce Piotra Kraśki "Smoleńsk" są zdjęcia.

Spośród tych 13 książek pięć stanowią adaptacje powieści Jane Austen, [czyta się je...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
czajnik 14.06.2021 19:02
Czytelniczka

Nasze wspólne lato
 nie mam w swojej biblioteczce aktualnie żadnych mang więc to świetna okazja zamówić jedną z nich ,a w czasie gdy będe czekać na "nasze wspólne lato" wezme się za czytanie  O psie, który jeździł koleją

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Nasze wspólne lato  O psie, który jeździł koleją
Perzka 13.06.2021 17:03
Bibliotekarka

Pierwsza za mną :)


Kraj naprawdę i na niby

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Kraj naprawdę i na niby
Dorothea 12.06.2021 19:38
Czytelniczka

Ja w czerwcu zdecydowałam się na Tamarę Łempicką :) https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4904436/tamara-lempicka/opinia/65774596#opi...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Katka 09.06.2021 23:46
Czytelnik

Czekam na dostawę  Jan Marcin Szancer - ambasador wyobraźni Mam nadzieję, że zdążę z czerwcowym wyzwaniem!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Jan Marcin Szancer - ambasador wyobraźni
karamadeathing 09.06.2021 19:41
Czytelniczka

Dorzucam jeszcze jedną pozycję:
  Pszczółka

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Pszczółka
zgłoś błąd