Okruchy dobra

Patronat LC
Justyna BednarekJagna Kaczanowska Wydawnictwo: W.A.B. literatura obyczajowa, romans
W.A.B.
literatura polska święta magia Boże Narodzenie samotność serce
literatura obyczajowa, romans
literatura polska święta magia Boże Narodzenie samotność serce

"Okruchy dobra" to typowe czytadełko dla zabicia czasu. Bywały momenty, które wciągały, ale bywały też takie, które zwyczajnie nudziły. Polecam tym, którzy nie oczekują od lektury więcej, niż przyjemnej historyjki jakich wiele, z pozytywnym zakończeniem.

Lekka przyjemna, na wieczorne mroźne wieczory. W duecie z kocykiem idealna.

Historia mówiąca że cuda się zdarzają. Typowo świąteczna , bardzo przyjemnie napisana historia

Przyjemna świąteczna opowieść samotnych ludzi,których los nie rozpieszczał.Ich los łączy się w Wigilijny wieczór.

Bardzo ciekawa perspektywa ukazania życia bohaterów. Teraźniejszość przeplata się z przeszłością.
Zakończenie ciepłe, magiczne jak Boże Narodzenie. Idealna książka na święta

+ wzruszająca historia
+ idealna do przeczytania przed świętami, w stylu nowoczesnej opowieści wigilijnej
+ taka książka, gdzie dobro zawsze wygra
+- historia absolutnie nieprawdopodobna, ale dzięki temu prawdziwie magiczna
+- coś jak film „Love actually” idealnie otula w okresie jesienno-zimowo świątecznym, będąc równocześnie niezbyt wyszukanym, nieco banalnym, nieco...

W same Święta trafiłam właściwie przypadkiem na "Okruchy dobra" duetu pisarskiego Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej. I muszę powiedzieć, że to była najpiękniejsza świąteczna opowieść, jaką czytałam! Opowiada losy licznych bohaterów tuż przed i w czasie Świąt Bożego Narodzenia, większość mieszkających w tej samej kamienicy w Krakowie. Początkowo musiałam się skupić,...

"Okruchy dobra" to książka obyczajowa, której akcja łączy losy różnych osób. Jak to zwykle bywa na łamach takiej historii musi być ktoś chory, ktoś zawiedziony miłością, ktoś kto kogoś stracił, a także nieszczęśliwe dzieci. I to wszystko tutaj występuje, pojawia się także woźnica w zaczarowniej dorożce, ale jak to mówią "to już inna bajka".

Zdecydowanie nie rozumiem...

Piękna książka!

Niby taka bajka, gdzie wszystko kończy się dobrze, a każdy człowiek stara się naprawić to co zepsuł. Tę bajkę czytało mi się jednak bardzo dobrze. Daje nadzieję i rozlewa miłe ciepło w sercu. Nie bez znaczenia były też dla mnie momenty, kiedy ludzie pomagali nie tylko sobie na wzajem, ale okazywali dobroć zwierzętom. Ta książka może być inspiracją do życzliwszego spojrzenia...

Dyskusje

• 2018