Serial „Władca Pierścieni” z datą premiery. Twórcy pokazali też pierwsze zdjęcie z superprodukcji

LubimyCzytać LubimyCzytać
03.08.2021

Wreszcie jest! Poznaliśmy datę premiery serialu „Władca Pierścieni”, zobaczyliśmy również pierwsze zdjęcie z produkcji. Piszemy również o filmach i serialach na podstawie książek o rodzinie Guccich, a także powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk i Marcina Szczygielskiego. 

Serial „Władca Pierścieni” z datą premiery. Twórcy pokazali też pierwsze zdjęcie z superprodukcji mat. prasowe

Władca Pierścieni„Władca Pierścieni”, J.R.R. Tolkien (wyd. Amber)

Do Śródziemia przeniesiemy się dopiero za rok. Długo wyczekiwana produkcja fantasy zadebiutuje na platformie Amazon Prime Video 2 września 2022 roku. Nowe odcinki będą pojawiały się w co tydzień. 

O samej fabule serii wiadomo ciągle niewiele. Jej akcja ma odbywać się na tysiące lat przed wydarzeniami opisanymi w „Hobbicie” i powieściowym cyklu „Władca Pierścieni”, w Drugiej Erze Śródziemia; wtedy wykuto Pierścienie Władzy.

Widzowie zostaną zabrani w podróż po królestwach, które wniosły się na szczyt, aby następnie sięgnąć dna. Pojawią się także wielcy herosi i najpotężniejsi przedstawiciele zła, którzy kiedykolwiek wyszli spod pióra Tolkiena.

Akcja rozpocznie się w czasach pokoju. Pojawią się całkiem nowi i już znani bohaterowie, którzy staną w obliczu grozy Śródziemia. Od zakamarków Gór Mglistych, poprzez niesamowite lasy elfickiej stolicy Lindon, zapierającą dech w piersiach królewską wyspę Númenor, aż po sam kraniec mapy. To historia bohaterów, którzy nigdy nie zostaną zapomniani.

W serialu zagrają: Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers. Showrunnerami produkcji są J.D. Payne i Patrick McKay.

Zdjęcia do serialu zakończyły się 2 sierpnia. Teraz trwa żmudny procest montażu i postprodukcji. Jak będzie wyglądało Śródziemie w reżyserowym przez J. A Bayona serialu możemy zobaczyć na pierwszym udostępnionym przez ekipę produkcyjną zdjęciu, pochodzącym z pierwszego odcinka.

Pierwsze zdjęcie z serialu „Władca Pierścieni”

House of Gucci książka„Gucci: Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku”, Sara Gay-Forden (wyd. Marginesy)

„House of Gucci”, przypuszczalnie najmodniejszy film tej jesieni, ma już ogłoszoną datę premiery. Na opowieść o głośnej sprawie morderstwa w rodzinie Guccich, w której zagra plejada gwiazd, na czele z piosenkarką Lady Gagą, Alem Pacino, Jaredem Leto, Adamem Driverem i Jeremym Ironsem, pójdziemy do kin od 24 listopada. Udostępniony został również pierwszy zwiastun.

Równie doborowa co obsada aktorska, jest lista twórców filmu Reżyserem widowiska został Ridley Scott, znany z takich obrazów jak „Łowca androidów”, „Gladiator” i „Obcy - 8. pasażer «Nostromo»”, za to za zdjęcia odpowiedzialny jest polski operator filmowy Dariusz Wolski, laureat Oscara za film „Nowiny ze świata”. Obaj mieli okazję pracować ze sobą wielokrotnie, m.in. na planie filmowym „Marsjanina”.

Druga szansa Katarzyna Berenika Miszczuk„Druga Szansa". Katarzyna Berenika Miszczuk (wyd. Uroboros)

O tym, że książka Katarzyny Bereniki Miszczuk doczeka się netflixowej ekranizacji, pisaliśmy już w marcu tego roku. Teraz możemy zobaczyć pierwszy filmowy teaser. Serial oparty na powieści Miszczuk będzie nosił tytuł „Otwórz oczy”. W rolach głównych grają Maria Wawreniuk, Ignacy Liss, Marta Nieradkiewicz, Marcin Czarnik, Wojciech Dolatowski, Zuzanna Galewicz i Klaudia Koścista. Za reżyserię odpowiada Anna Jadowska, zaangażowana także w antologię „Erotica 2022” i znany z serialu „Kod genetyczny” Adrian Panek. Wśród scenarzystów szcześcioodcinkowej produkcji znajdują się Kacper Bajon, Igor Brejdygant, Milena Dutkowska i Klara Kochańska.

Julka trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje, jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka, jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.

Premiera serialu już 25 sierpnia.

Czarny młyn Marcin Szczygielski„Czarny młyn”, Marcin Szczygielski (wyd. Instytut Wydawniczy Latarnik)

„Czarny młyn”, czyli adaptacja ekranowa książki Marcina Szczygielskiego w reżyserii Mariusza Paleja, miała już swoją premierę festiwalową; zdobyła nagrodę Marcinka podczas 38. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, jak również była prezentowana podczas Moscow International Children's Film Festival.

W obsadzie filmu, obok młodych aktorów Iwo Wicińskiego, Poli Galicy-Galoch, Oliwii Ogorzelskiej, Borysa Wicińskiego i Mateusza Winka, znalazły się uznane gwiazdy polskiego filmu, w tym Marcin Dorociński, Janusz Chabior, Magdalena Nieć i Ireneusz Kozioł.

Fabuła filmu powstała na motywach popularnej książki Marcina Szczygielskiego. Iwo i grupa jego przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem.

Szersza publiczność będzie mogła zobaczyć film od 27 sierpnia w kinach.

The Code Breaker Walter Isaacson„The Code Breaker”, Walter Isaacson (wyd. Simon & Schuster)

Studio Mark Gordon Pictures zakupiło prawa do ekranizacji biograficznej książki opowiadającej o życiu biochemiczki i laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie chemii za rok 2020 Jennifer Doudny. Doudna wraz z Emmanuelle Charpentier opracowały metodę CRISPR/Cas, pozwalającą na dokonywanie precyzyjnych zmian w genach.

Autorem książki dotyczącej amerykańskiej biochemiczki jest Walter Isaacson, specjalizujący się w książkach biograficznych. Spod jego pióra wyszedł „Steve Jobs”, „Leonardo da Vinci”, czy „Benjamin Franklin”.

Książka Isaacsona „The Code Breaker” nie ukazała się jeszcze w polskim tłumaczeniu. O innych, wartych przeczytania książkach biograficznych, pisaliśmy ostatnio w tym artykule.

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

Najpierw książka, poźniej film

[aj]


komentarze [8]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Wiola  - awatar
Wiola 05.08.2021 17:31
Czytelniczka

Już nie mogę się doczekać! Uwielbiam Tolkiena :) filmy też trzymały poziom, znam je na pamięć. Dobrze będzie ponownie wrócić do tego świata  😍

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Gryzek  - awatar
Gryzek 05.08.2021 16:23
Czytelnik

Mam nadzieję, że serialowy "Władca Pierścieni" będzie chociaż w połowie tak dobry jak filmy. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
ByMagdalena  - awatar
ByMagdalena 05.08.2021 07:38
Czytelniczka

Chyba każdy czeka na tego Władcę Pierścieni :D Ach, niech to będzie dobre! 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
alienowa  - awatar
alienowa 04.08.2021 12:16
Czytelniczka

Najbardziej czekam na "Władce Pierścieni", trylogia filmowa była wspaniała i mam nadzieję, że serial będzie wart uwagi i tego nie spartolą. Jeszcze ciekawi mnie "House of Gucci", sama historia jak i klimat tamtych czasów.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Magus  - awatar
Magus 04.08.2021 09:14
Czytelnik

Bardzo bym chciał aby ten Władca Pierścieni wyszedł, ale mam jednocześnie liczne obawy, widząc jak wiele dzisiaj powstaje nic nie wartych produkcji :/

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Cleopatrapl  - awatar
Cleopatrapl 08.08.2021 17:46
Czytelniczka

Dlatego, żeby sobie nie psuć krwi poczekam na opinie🙂

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Magus  - awatar
Magus 08.08.2021 18:13
Czytelnik

Słusznie i sam tez tak planuje zrobić :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 03.08.2021 10:01
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam