Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach: ,

Ta książka wyzwala. Wyzwala tą, którą każda z nas w sobie nosi i dzięki której żyje, a bez której umiera. Wyzwala dziką kobietę, podstawową energię życiową wszystkich kobiet. Brak mi słów, by opisać, ile ten tekst mi dał. Ile odkrył. Jeśli miałabym wymienić książkę najważniejszą w moim życiu to byłaby nią właśnie ta.

Ta książka wyzwala. Wyzwala tą, którą każda z nas w sobie nosi i dzięki której żyje, a bez której umiera. Wyzwala dziką kobietę, podstawową energię życiową wszystkich kobiet. Brak mi słów, by opisać, ile ten tekst mi dał. Ile odkrył. Jeśli miałabym wymienić książkę najważniejszą w moim życiu to byłaby nią właśnie ta.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Nie da się uzdrowić kogoś. Jedyne, co można zrobić, to zająć się własnym zdrowieniem. Dzięki tej książce można zrozumieć nie tylko specyfikę uzależnienia od pracy, ale i wszystkich innych uzależnień, bo tak naprawdę są do siebie niezwykle podobne. Ta książka była dla mnie wstępem do pozycji "Koniec współuzależnienia" B. Mellody. Jej lektura jest trudnym, nieprzyjemnym i otwierającym oczy procesem. Nieprzyjemnym nie ze względu na język, tylko ze względu na tony zawartej w niej niewygodnej prawdy. Ta prawda zmienia życie - na lepsze. Lecz sięgnięcie po nią wymaga ogromnej odwagi zarówno u osób uzależnionych, jak i u ich partnerów.

Nie da się uzdrowić kogoś. Jedyne, co można zrobić, to zająć się własnym zdrowieniem. Dzięki tej książce można zrozumieć nie tylko specyfikę uzależnienia od pracy, ale i wszystkich innych uzależnień, bo tak naprawdę są do siebie niezwykle podobne. Ta książka była dla mnie wstępem do pozycji "Koniec współuzależnienia" B. Mellody. Jej lektura jest trudnym, nieprzyjemnym i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Książka pokazuje trzy składniki miłości. W przystępny sposób tłumaczy i systematyzuje, czym dla autora jest namiętność, intymność i zobowiązanie. Oparcie jej na rzetelnych badaniach naukowych zaowocowało niesamowitymi w kontekście tak wydawałoby się nie naukowego tematu, jak miłość - wykresami. Porusza również wiele tematów związanych z miłością, jak style przywiązania (bezpieczny, ambiwalentny i unikający), pokazuje różne etapy miłości i zawartość w nich podstawowych składowych, a także opisuje różnego rodzaju pułapki miłości, w jakie wszyscy wpadamy... Jest niesamowita! O ile jesteście gotowi przebrnąć przez pojawiający się chwilami naukowy język (autor używa go tylko wtedy, gdy tłumaczy, jak skonstruował kolejny eksperyment, generalnie pisze przystępnie i z poczuciem humoru), to szczerze polecam. Żadna książka tak, jak ta nie pomogła mi odnaleźć się w tej trudnej tematyce i zacząć do niej podchodzić świadomie.

Książka pokazuje trzy składniki miłości. W przystępny sposób tłumaczy i systematyzuje, czym dla autora jest namiętność, intymność i zobowiązanie. Oparcie jej na rzetelnych badaniach naukowych zaowocowało niesamowitymi w kontekście tak wydawałoby się nie naukowego tematu, jak miłość - wykresami. Porusza również wiele tematów związanych z miłością, jak style przywiązania...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Bardzo fajny poradnik dla kobiet, które wpadły w uzależnienie od związków i miłości. Świetna pozycja dla tych, którzy są ciekawi, jakim cudem istnieją kobiety godzące się na uporczywe złe traktowanie. Jedyne, czego można się przyczepić to miejscami mało wartki język, dłużyzny zamiast konkretów, powtarzanie wielu podobnych historii, jakby ich liczba miała pokazać, jak szeroko zakrojony jest problem. W moim mniemaniu raczej oddala to od zrozumienia, usypiając uwagę czytelnika. Jednak zamknięcie w postaci konkretnych, działających sposobów radzenia sobie z uzależnieniem tego rodzaju burzą mniej pozytywne wrażenie, jakie sprawiła na mnie środkowa część książki. Wraz z książkami "Mężczyźni, którzy nie potrafią kochać" (mówiącej o drugiej stronie medalu) i "Toksyczna miłość i jak się z niej wyzwolić" (pokazującej obie strony z największą tolerancją dla ludzkiej odmienności) pozwala uzyskać wiedzę o związkach opartych na potrzebie kontroli sytuacji, a nie na prawdziwej, naturalnie wyrosłej bliskości.

Bardzo fajny poradnik dla kobiet, które wpadły w uzależnienie od związków i miłości. Świetna pozycja dla tych, którzy są ciekawi, jakim cudem istnieją kobiety godzące się na uporczywe złe traktowanie. Jedyne, czego można się przyczepić to miejscami mało wartki język, dłużyzny zamiast konkretów, powtarzanie wielu podobnych historii, jakby ich liczba miała pokazać, jak...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Okładka książki Mężczyźni, którzy nie potrafią kochać Steven Carter, Julia Sokol
Ocena 6,4
Mężczyźni, któ... Steven Carter, Juli...

Na półkach: ,

Świetna, napisana z dużym poczuciem humoru książka, traktująca o mężczyznach niezdolnych do stworzenia stałego związku. Autor poświęcił 10 lat badań zagadnieniu, rozmawiając zarówno z mężczyznami, borykającymi się z tym problemem, jak i z ich kobietami. W wyniku jego pracy powstał niezły przekrój typowych zachowań współczesnego Houdiniego - mistrza czarowania i znikania, wiecznego chłopca, najpierw poświęcającego nieproporcjonalne wysiłki, by zdobyć kobietę, a potem dopiero zastanawiającego się, czy jest gotowy na to, co zdobył. Zawiera praktyczne rady, jak go rozpoznać i jak z nim postępować, opierając się na wiedzy, że jego lęk przed zaangażowaniem w związek ma znamiona fobii, takiej jak klaustrofobia, czy arachnofobia i rządzi się tymi samymi zasadami. Tłumaczy, choć nie usprawiedliwia wiele jego sprzecznych zachowań. Stawia też przed kobietą pytanie, czy w ogóle warto z nim być.

Świetna, napisana z dużym poczuciem humoru książka, traktująca o mężczyznach niezdolnych do stworzenia stałego związku. Autor poświęcił 10 lat badań zagadnieniu, rozmawiając zarówno z mężczyznami, borykającymi się z tym problemem, jak i z ich kobietami. W wyniku jego pracy powstał niezły przekrój typowych zachowań współczesnego Houdiniego - mistrza czarowania i znikania,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Rewelacyjna pozycja. W niezwykle przystępny sposób pokazuje różnice między ludźmi określanymi przez Pię jako "nałogowcy kochania" a "nałogowcami unikania bliskości". Książka pisana w duchu tolerancji dla ludzkiej odmienności, nie zaprzecza jednak konieczności posiadania własnej godności i odrębności. Prosto uczy jak pokazywać granice, zamiast tworzyć mury, jak dbać o związek, a pozostać sobą, jaka jest różnica między asertywnością a agresją. Polecam.

Rewelacyjna pozycja. W niezwykle przystępny sposób pokazuje różnice między ludźmi określanymi przez Pię jako "nałogowcy kochania" a "nałogowcami unikania bliskości". Książka pisana w duchu tolerancji dla ludzkiej odmienności, nie zaprzecza jednak konieczności posiadania własnej godności i odrębności. Prosto uczy jak pokazywać granice, zamiast tworzyć mury, jak dbać o...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Niepowtarzalne studium emocji kobiety, żyjącej w chorym związku. Nikt jeszcze tak prosto i zrozumiale jak Katarzyna Grochola nie pokazał, jak wygląda przemoc za zamkniętymi drzwiami. Trafnie określa, jak powolne godzenie się na coraz większe ustępstwa wobec własnego systemu wartości może doprowadzić uroczą, otwartą i wesołą dziewczynę do zamkniętej w domu służącej i ofiary, której zdrowie i życie zależy od kaprysu męża. Bohaterka zostaje stopniowo, niemal niezauważalnie, "w imię miłości", pozbawiona własnego świata, prawa do własnych zainteresowań i przyjaciół, którzy mogliby dać jej wsparcie. Traci poczucie własnej godności i wolnej woli, z dnia na dzień stając się coraz bardziej zależna od swojego oprawcy i coraz bardziej na nim skoncentrowana. W końcu życie staje się dla niej nieznośne, ale nie potrafi również żyć sama. Bombardowana krytycznymi ocenami osoby, którą uczyniła swoim jedynym autorytetem przestaje wierzyć we własną wartość i samodzielność.

Polecam wszystkim, którzy nie rozumieją, jak to możliwe, że takie historie się zdarzają. I tym, którzy wierzą, że "prawdziwa miłość wszystko zniesie" i nadużywają tego zdania w zastosowaniu do związków, które z miłością nie mają nic wspólnego.

Niepowtarzalne studium emocji kobiety, żyjącej w chorym związku. Nikt jeszcze tak prosto i zrozumiale jak Katarzyna Grochola nie pokazał, jak wygląda przemoc za zamkniętymi drzwiami. Trafnie określa, jak powolne godzenie się na coraz większe ustępstwa wobec własnego systemu wartości może doprowadzić uroczą, otwartą i wesołą dziewczynę do zamkniętej w domu służącej i ofiary,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to