Toksyczna miłość

Pia Mellody Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co Seria: Książki, które pomagają żyć poradniki
Jacek Santorski & Co
poradniki
Książki, które pomagają żyć

Pierwsze skojarzenie po przeczytaniu - pies to nałogowiec miłości, kot unikający bliskości. Sporo przydatnej wiedzy ale czyta się ciężko - szyk zdania jest jakiś dziwny, sporo błędów i niepotrzebnych słów, nie wiem czy to wina tego wydania, czy tłumaczenia czy to celowe ale utrudnia to płynne czytanie.

Przeczytałam tą książkę zaraz po wyrwaniu się z toksycznego związku. Naprowadziła mnie na trop. Wszystkie nasze problemy w relacjach biorą się z dzieciństwa. Ta książka była o mnie, o naszym toksycznym związku. Byłam 100% nałogowcem unikania bliskości. Poszłam tym tropem, zaczęłam czytać więcej i coraz bardziej zgłębiać temat. Dziś jestem zupełnie innym człowiekiem, w...

Dysfunkcje (w) miłości.

Pia Mellody dotyka w „Toksycznej miłości” tematu trudnego i chyba nie do końca prawidłowo definiowanego, a mianowicie toksycznych relacji między dwojgiem ludzi. Generalnie utożsamiamy takie zjawisko z wszelkiego rodzaju (potocznie rozumianymi) patologiami, jednak zakres tematyczny dysfunkcji w tego typu relacjach jest dużo większy.

Toksyczny, a...

Rewelacja, jeśli chodzi o rozpoznanie uzależnienia od "nałogowca unikania bliskości", można od razu zdiagnozować, czy ma się z taką osoba do czynienia - opis jest tak dokładny, że trudno o pomyłkę. Można "pobawić się" w śledzenie faz ciągle odtwarzanego cyklu toksycznej relacji u siebie i u osoby, z którą jesteśmy w toksycznym związku. Można dowiedzieć się intencji...

Przeczytana zaraz po Toksycznych związkach. Tym razem autorka bierze na celownik jeden rodzaj związku - patologiczny związek partnerski.

Jest tu o wiele więcej praktycznych ćwiczeń dlatego ocena i większa.

Niesamowita książka - poradnik oparta na zasadach Dwunastu Kroków AA.
Demaskuje toksyczne relacje, wyjaśnia schematy, na jakich działa współuzależniony. Nie zostawia nas jednak z suchą wiedzą, że "jest źle".
Autorzy starają się pokazać, jak można działać i żyć inaczej. Jak emocjonalnie dorosnąć, jednocześnie przestrzegając przed idealizowaniem swojego stuprocentowego...

Nie wiem za bardzo jak ocenić tę książkę. Wpadła mi w ręce przypadkowo, ale skoro już ją miałam, to postanowiłam przeczytać. Może być ciekawa dla psychologów lub osób z opisywanymi problemami. Mi jednak daleki jest ten temat, dlatego najprawdopodobniej w przyszłości nie będę nawet pamiętać, że ją przeczytałam.

„Toksyczna miłość i jak się z niej wyzwolić” Pia Mellody jest poradnikiem. Dotyczy osób określanych „Nałogowcem kochania” oraz osób nazywanych „Nałogowcem unikania bliskości”. Obydwa te typy osób mają problemy ze stworzeniem satysfakcjonującego związku. Autorka podaje definicje osób mających tego typu zaburzenia, pokazuje na czym polegają ich wzajemne relacje i co z tego...

Temat bardzo ciekawy, ale nie najlepiej napisana książka. Może to kwestia tłumaczenia? Powinnam sprawdzić czytając oryginał :)

Książka dla osób, które czują, że są w potrzasku toksycznej miłości. Ja odnalazłam w niej wiele informacji na temat toksycznych relacji, w tym odkryłam, że istnieją typowe szablony działań "nałogowca kochania" i "unikającego bliskości". Pozwala zrozumieć różne zależności ale daje też obraz tego jak widziani jesteśmy oczami tego drugiego współuzależnionego.

• Psychologia
  • Chcę w prezencie