rozwiń zwiń

Wolne słowo. Dziesięć zasad dla połączonego świata

Okładka książki Wolne słowo. Dziesięć zasad dla połączonego świata
Timothy Garton Ash Wydawnictwo: Znak nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
672 str. 11 godz. 12 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Znak
Data wydania:
2018-04-18
Data 1. wyd. pol.:
2018-04-18
Liczba stron:
672
Czas czytania
11 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324053698
Tłumacz:
Mieczysław Godyń, Filip Godyń
Tagi:
wolność słowa wolność wypowiedzi internet manifest
Średnia ocen

                7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Przebyta droga 1989-2009 Anders Åslund, Klaus Bachmann, Leszek Balcerowicz, Zygmunt Bauman, Teresa Kinga Bogucka, Andrzej Brzeziecki, Marek Aleksander Cichocki, Adam Daniel Rotfeld, Marek Edelman, Andrzej Friszke, Timothy Garton Ash, Dariusz Gawin, Irena Grudzińska-Gross, Bernard Guetta, Aleksander Hall, Pierre Hassner, Agnieszka Holland, Jarosław Hrycak, Jerzy Jedlicki, János Kis, Iwan Krastew, Marcin Król, Waldemar Kuczyński, Marcin Kula, Mark Leonard, Krzysztof Michalski, Adam Michnik, Wiktor Osiatyński, Andrzej Paczkowski, Marta Petrusewicz, Jan Rokita, Andrzej Rychard, Sławomir Sierakowski, Timothy D. Snyder, Paweł Śpiewak, Jerzy Szacki, Joanna Tokarska-Bakir, Barbara Toruńczyk, Adam Zagajewski, Jacek Żakowski, Józef Życiński
Ocena 4,0
Przebyta droga... Anders Åslund, Klau...
Okładka książki 70. Księga urodzinowa dla Normana Daviesa Stanley Cloud, Rafał Dutkiewicz, Jacek Fedorowicz, Timothy Garton Ash, Antony Polonsky, Robert Service, Radosław Sikorski, Timothy D. Snyder, Elżbieta Tabakowska, Adam Zamoyski, praca zbiorowa
Ocena 5,0
70. Księga uro... Stanley Cloud, Rafa...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
527
333

Na półkach: , ,

Książka „ Wolne słowo. Dziesięć zasad dla połączonego świata”, autor Timothy Garton Ash, zawiera rozważania dotyczące tego co należy uznać za rzecz bardzo ważną a jest związane z internetem. Książka podzielona jest na dwie części.

W części pierwszej autor stara się pokazać rozmiar i znaczenie korzystania z sieci, narzędzia które nie zna granic, do którego każdy z nas ma dostęp i może być czynnym użytkownikiem. Dowiadujemy się, kto zdominował internet i ma decydujący głos w sprawie przepływu informacji, jakie znaczenie mają rządy państw w tworzeniu i dobrowolnym rozszerzaniu dostępu do sieci, oraz czy wolne słowo użyte przez jedną osobę nie rani lub obraża innych.
Autor stara się mam pokazać, że nie każde słowo jest jednakowo odbierane przez różnych ludzi. Słowo „wiara”, „religia” „sprawiedliwość” czy określenia dotyczące kolor skóry, orientacji seksualnej, mogą być różnie odbierane, w zależności od osobistych poglądów. Lecz nie tylko poszczególne jednostki stawiają sprzeciw w stosunku do wielu określeń. Rządy wielu państw, gdzie wolność słowa dawno już nie ma racji bytu, starają się blokować dostęp do wielu internetowych stron tak, aby wolne słowo nie przenikało do społeczeństwa tych państw. W takich sytuacjach, podstawowa zasada internetu, aby ludzi łączyć za pomocą wolnego słowa, nie zostaje osiągnięta. Wręcz przeciwnie, potrafi doprowadzić do ostrych konfliktów w realnej rzeczywistości.

Dlatego w drugiej części autor rozpatruje 10 zasad które powinny być brane pod uwagę przez osoby mające moce decyzyjne jak i końcowych użytkowników, czyli nas.
Przemoc, religia, prywatność, tajność, wiedza, różnorodność, dziennikarstwo, to niektóre pojęcia omawiane szczegółowo przez autora. Warto się zapoznać z wątpliwościami występującymi przy poszczególnych tematach. Klikanie myszką czy pisanie na klawiaturze nie wymaga specjalnego zastanowienia ale o tym, czym jest „wolne słowo” i jak go świadomie używać korzystając z internetu, ta książka pomoże zrozumieć.

Książka „ Wolne słowo. Dziesięć zasad dla połączonego świata”, autor Timothy Garton Ash, zawiera rozważania dotyczące tego co należy uznać za rzecz bardzo ważną a jest związane z internetem. Książka podzielona jest na dwie części.

W części pierwszej autor stara się pokazać rozmiar i znaczenie korzystania z sieci, narzędzia które nie zna granic, do którego każdy z nas ma...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    82
  • Przeczytane
    13
  • Posiadam
    5
  • Teraz czytam
    3
  • 2021
    2
  • Chcę mieć wersję drukowaną
    1
  • Sprawdź dostępność/zamów
    1
  • Popularnonaukowe
    1
  • Kupić
    1
  • Filozofia i Polityka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wolne słowo. Dziesięć zasad dla połączonego świata


Podobne książki

Przeczytaj także