Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży

Okładka książki Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży
Przemysław Kaca Wydawnictwo: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
140 str. 2 godz. 20 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
140
Czas czytania
2 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788379423996
Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
6145
3446

Na półkach:

Hip – hop często kojarzy nam się ze slumsami, biedą, przestępczością, narkomanią, niską kulturą. Takie spojrzenie na tę formę wyrazu utwierdzając obalił już Richard Shusterman w „Pięknej sztuce rapowania”[1]. Dostrzegł w niej coś więcej niż prostą muzykę murzyńskich dzielnic. Rapowanie pokazane z jego perspektywy to szukanie formy wyrazu muzycznego, dla którego podkład ma stanowić gama prostych dźwięków. O wartości hip-hopu decydują treści, jakie przekazują odbiorcą.
Przemysław Kaca w swojej książce zwraca uwagę na ten aspekt. Na początku wyjaśnia znaczenie muzyki w życiu i resocjalizacji jednostek i grup społecznych. Nie zabraknie w niej krótkich opisów metod terapeutycznych oraz wyjaśnienia dotyczące zaburzeń dotykających młodzież. Po opisie znaczenia roli popkultury w życiu młodych ludzi płynnie przechodzi do wskazania roli hip-hopu w budowaniu świata wartości wśród młodzieży.
Bardzo ważnym członem pracy są badania własne, które prowadzą do interesujących wniosków. Książka jest niewielka (137 str.), napisana bardzo przystępnym językiem, przez co może być czytana również przez laików. Pozycję tę polecam rodzicom nastolatków i nauczycielom. Być może stanie się ona inspiracją do prowadzenia ciekawszych dla młodzieży zajęć.

Hip – hop często kojarzy nam się ze slumsami, biedą, przestępczością, narkomanią, niską kulturą. Takie spojrzenie na tę formę wyrazu utwierdzając obalił już Richard Shusterman w „Pięknej sztuce rapowania”[1]. Dostrzegł w niej coś więcej niż prostą muzykę murzyńskich dzielnic. Rapowanie pokazane z jego perspektywy to szukanie formy wyrazu muzycznego, dla którego podkład ma...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    12
  • Przeczytane
    12
  • Posiadam
    5
  • Psychologia
    1
  • Hip-Hop
    1
  • Jest
    1
  • 2016
    1
  • Egzemplarze recenzenckie
    1
  • Sprzedam
    1
  • Ulubione
    1

Cytaty

Więcej
Przemysław Kaca Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży Zobacz więcej
Przemysław Kaca Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży Zobacz więcej
Przemysław Kaca Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także