ArcheoKids. Kreatywny podręcznik młodego archeologa

Okładka książki ArcheoKids. Kreatywny podręcznik młodego archeologa
Giovanna BaldasarreElisabetta Giorgi Wydawnictwo: Wydawnictwo Levyz popularnonaukowa dziecięca
104 str. 1 godz. 44 min.
Kategoria:
popularnonaukowa dziecięca
Tytuł oryginału:
Scava con ArcheoKids. Il manuale del giovane archeologo
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Levyz
Data wydania:
2022-03-14
Data 1. wyd. pol.:
2022-03-14
Liczba stron:
104
Czas czytania
1 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366633094
Tłumacz:
Barbara Bardadyn
Tagi:
archeologia workbook historia nauka przez zabawę archeokids książka kreatywna zeszyt ćwiczeń activity book
Średnia ocen

                9,0 9,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,0 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
375
180

Na półkach:

Dobrych książek o archeologii skierowanych do dzieci jest jak na lekarstwo. Owszem, powstają różne opowieści - mniej lub bardziej udane - jednak rzadko kiedy pokazują one rzeczywisty obraz archeologii (w wielu książkach brak rozróżnienia między archeologią a paleontologią, co niestety jest częstym błędem). Szczęśliwie w ostatnich latach się to zmienia. Niedawno recenzowałam świetną książkę Marty Guzowskiej (recenzję można przeczytać na blogu Geekwoman)), a dzisiaj przyjrzę się książce ArcheoKids. Kreatywny podręcznik młodego archeologa, która ukazała się nakładem wydawnictwa Levyz Books.

Czy to na pewno tylko książka?

Pierwszym, co rzuca się w oczy, to wydanie książki. Ma format nieco większy od zeszytowego i miękką okładkę, przez co łatwiej wziąć ją do plecaka lub w ogóle traktować jako notatnik i mieć przy sobie. Bo ArcheoKids..., oprócz tradycyjnej części wyjaśniającej czym jest archeologia i co oznaczają różne pojęcia archeologiczne, jest też książką, w której dzieci znajdą sporo ciekawych zadań pomagających im zrozumieć terminologię i sposoby badania zabytków. Czytelnicy mogą dokończyć rysunki ceramiki, łączyć kropki by dowiedzieć się, co znajduje się pod ziemią, czy wypełniać krótkie quizy sprawdzające wiedzę. Na końcu książki jest też kilka stron przeznaczonych na własne notatki i spostrzeżenia.

Niestety, minusem jest to, że książka jest klejona. Obawiam się, że w wyniku częstego użytkowania długo nie przetrwa i się po prostu rozklei.

Archeologia śródziemnomorska

Książka została napisana przez włoskich badaczy i edukatorów (tu wymienię ich nazwiska: G. Baldasarre, E. Giorgi, S. Mariotti, N. Marotta, F. Ripanti), więc siłą rzeczy dotyczy przede wszystkim archeologii śródziemnomorskiej i na przykładzie znalezisk z tamtego regionu czytelnicy poznają podstawowe pojęcia. Jest to i plus i minus. Z jednej strony mumie czy Pompeje są dla dzieci tematem znajomym i bardzo atrakcyjnym, ale z drugiej brakuje odniesienia do zabytków, które najczęściej występują w polskich muzeach, przez co dzieci mogą poczuć się nieco rozczarowane gdy w końcu do muzeum trafią, a ekspozycja rozminie się z ich wyobrażeniami. Na szczęście polski wydawca pokusił się o dołączenie króciutkiego dodatku dotyczącego archeologii w Polsce z mapką najważniejszych stanowisk archeologicznych oraz informacją, co zrobić, gdy odkryjemy stanowisko archeologiczne.

Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o szacie graficznej. Za ilustracje odpowiada Stefano Tognetti. Muszę przyznać, że bardzo podobają mi się jego rysunki - są proste, przejrzyste i bardzo dobrze ilustrują poruszane zagadnienia, a jednocześnie są bardzo humorystyczne.

Kupić czy nie kupić?

ArcheoKids. Kreatywny podręcznik młodego archeologa to bardzo ciekawa pozycja i must have w biblioteczce każdego małego pasjonata archeologii. W przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnia terminologię oraz złożoność procesów, którym poddawane są artefakty. Pokazuje także różnorodność znalezisk i sposoby, za pomocą których można uzyskać z nich informacje. Z książki możemy bardzo dużo dowiedzieć się o przeszłości i zwrócić większą uwagę na pozornie nieciekawe znaleziska.

Dobrych książek o archeologii skierowanych do dzieci jest jak na lekarstwo. Owszem, powstają różne opowieści - mniej lub bardziej udane - jednak rzadko kiedy pokazują one rzeczywisty obraz archeologii (w wielu książkach brak rozróżnienia między archeologią a paleontologią, co niestety jest częstym błędem). Szczęśliwie w ostatnich latach się to zmienia. Niedawno recenzowałam...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    10
  • Przeczytane
    6
  • Przedszkole
    1
  • Samodzielne
    1
  • Młodsza Podstawówka
    1
  • Koniecznie
    1
  • Do biblioteki
    1
  • Jasiowe
    1
  • Teraz czytam
    1
  • Dla dzieci
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki ArcheoKids. Kreatywny podręcznik młodego archeologa


Podobne książki

Przeczytaj także